Junior és kadet: Cél a kiemelt bajnokság
2016. szeptember 16.

Egy jó felkészülés van a Zalaegerszegi KTE junior csapata mögött, árulta el honlapunknak Gáspár-Szalay Virág utánpótlás koordinátor, valamint a csapat edzője.

-Minden dicséret megilleti a lányokat, keményen dolgoztak! Bízom benne, hogy két jó meccset tudunk majd játszani, ami segít majd abban, hogy ebben az évben ismét előre léphessünk.

Virág elárulta, hogy egy - egy napos tornán kellett volna lejátszani a meccseket, de sajnos a csapatok nem tudták összeegyeztetni az időpontot úgy, hogy egyik csapatnak se kelljen játékost nélkülözni, ezért mindenki játszik egyet idegenben és egyet hazai pályán. Az elmúlt szombaton játszotta első selejtező mérkőzését a ZKTE.

BEAC-Újbuda KA/A - Zalaegerszegi KTE 53-77 (9-19, 11-23, 14-27, 19-8)

Budapest leány Junior mérkőzés

Zalaegerszegi KTE: Kovács C. 6, Preisinger B. 2, Kaj B.-, Auer A.-, Dömötör D. 9, Kovács G. 20, Gaál Zs. 10, Németh F. 12, Csarankó V. 13, Lang V.-, Vincze V. 5, edző: Gáspár-Szalay Virág

Junior csapatunk a kiemelt bajnokságban való feljutásért, indulásért lépett pályára a BEAC otthonában. A nyári alapozást követően ez volt az első mérkőzésük a lányoknak így látszott a lányokon a fizikális munka eredménye. A mérkőzés elejétől fogva agresszíven letámadtuk a hazaiakat. Ennek köszönhető, hogy az első félidőben mindössze 20 pontot sikerült szerezniük. A lányok a labdaszerzésekből jó százalékkal értékékesítették a helyzeteiket és az így megszerzett előnnyel jól gazdálkodva megérdemelten nyertek.

Gáspár-Szalay Virág:- elégedett vagyok a lányok teljesítményével. Ezt a harcosságot és koncentrációt szeretném látni tőlük az év során.

A másik selejtező mérkőzésen: KSC Szekszárd - BEAC-Újbuda KA/A 100 – 24

A harmadik mérkőzés időpontja: Zalaegerszegi KTE - KSC Szekszárd    2016.09.22 - 14:30

A Kadet csapatunknak szombaton ( szeptember 17-én) kell hasonló képen selejteznie mint a junioroknak.