Jól triplázva győztük le az ELTE BEAC együttesét
2020. február 29.

Az alapszakasz utolsó hazai bajnokiján az ELTE BEAC csapatát fogadtuk. A fővárosiaknál Szabó és Dusanic is hiányzott.

ZTE NKK- ELTE BEAC Újbuda 89-57 (26-12, 14-18, 24-14, 25-13)
Zalaegerszeg, 250 néző, JV: Kulcsár, Nepp, Horváth,

ZTE NKK: Nagy 14/9, Kovács 12/12, Burkholder 14/12, Ndiba 4, Hayes 12. Csere: Jurkó 5/3, Horti 16, Kuttor 3/3, Delic 9/6, Dömötör-, edző: Horváth Zsófia

ELTE BEAC: Schlott 11, Laklóth 12/6, Laufer 2, Mérész 7, Fogg 5. Csere: Juhász 6, Tóth F. 4, Zsámár 10/9, Vincze -, Tóth D.-, György-, edző: Balogh Judit

Mérész még előnyhöz jutatta a vendégeket az első támadásukból, de Burkholder távolijánál már a nálunk volt az előny (3-2). Pontosabban játszottunk ellenfelünknél és a 3. percben Kovács távolijával és Burkholder kosaraival már tíz ponttal vezettünk (14-4). Összekapta magát a fővárosi alakulat és Fogg pontjaival közelítettek (16-10). Kovács újabb távolija és Nagy duplája gyorsan visszazökkentette a mérkőzést az eredeti medrébe (21-10). A végén Laklóth közelijére Kovács újabb triplával válaszolt, majd egy oldalbedobás után Horti szerzett egy utolsó másodperces kosarat (26-12).

Hayes gyors kosarával és Jurkó triplájával tovább nőtt az előnyünk (31-12). Azt hihettük, hogy tovább robognak a lányok, de az előny túlságosan megnyugtatta csapatunkat és pontatlanná és kapkodó vált a játékunk, amit apró kosarakkal kihasznált a fővárosi alakulat és faragott a hátrányán. Delic törte meg egy büntetővel a góltalanságunkat, de a látottak alapján elkerülhetetlen volt, hogy Horváth Zsófia időt kérjen. Nem használt a fejmosás a lányoknak, hiszen továbbra is lassan és ponttalanul játszottak. A 17. percben Laklóth előbb egy triplát, majd egy duplát is szerzett, majd Juhász ziccerénél nyolc pontra olvadt az előnyünk (36-28). Az újabb időkérés sem bizonyult hatásosnak, sőt Tóth középtávolijával tovább zárkózott a BEAC (36-30). A negyed végén Horti ismét az utolsó pillanatban szerzett egy közelit (40-30).

Két perc is eltelt már a második félidőből, amikor Delic talált a gyűrűbe. Nem késett a válasz, a fővárosiaknál Zsámár szerzett triplát (42-33). Harcosan játszottak a vendégek, de Horti palánk alatti pontos játékának nem találták az ellenszerét: két közelivel már 12 pontnál járt válogatott centerünk. Szorítottunk a védekezésen és a negyed felénél Burkholder és Delic távolijával szilárdítottuk meg előnyünket (52-36). A negyed végét triplazuhataggal zártuk, egymás után Nagy, Kovács és Burkholder és ismét Nagy volt eredményes távolról (64-44).

A záró negyed elején Ndiba és Hayes kosaraival távolodtunk, majd két vendég kosár után ismét előtérbe kerültek a hibák (68-48). A negyed feléhez közeledve ismét szorítottunk és ez kizökkentette lendületéből a fővárosiakat. Hayes dupláival és Nagy triplájával tovább nőtt a előnyünk (77-51). Ahogy fáradtak a vendégek úgy nőtt a távolság harminc pont fölé. Horváth Zsófia mindenkit pályára küldött és a lányok nem engedték ki, sőt növelték is az előnyt. Sok hullámvölggyel tarkított mérkőzésen megérdemelt hazai siker született (89-57).