Jobb volt a bajnok
2014. október 19.
A regnáló bajnokkal nem bírtak a lányok

A 2014/2015-ös szezon első bajnokiját a PINKK Pécsi 424 ellen vívtuk hazai pályán. Jól kezdtük az első negyedet, hiszen Nagy és Zele pontjaival 4-0.-ra elhúztunk. Hamar rendezte sorait a pécsi csapat és légiósainak köszönhetően a 6. percben már 8-15-re ők vezettek. A negyed hajrájában feljöttünk két pontra, de Faulkner és Adamecz pontjaival növelni tudta előnyét a vendégcsapat( 18-27)

A második negyed elején Zele Dorina rázta meg magát és öt pontjával újra közel kerültünk ellenfelünkhöz, sőt Szélesy Judit büntetőivel a 13. perc végére egy pontra felzárkóztunk(28-29). Az egyenlítés és a vezetés átvétele nem sikerült, mert  Sarok vezérletével újítani tudott a PINKK és a félidőre megnyugtató 10 pontos előnyt szereztek (37-47).

A nagyszünet után jobban kezdtünk ellenfelünknél és hamar faragtunk a hátrányunkból. De ez a fellángolás tiszavirág életűnek bizonyult, mert ismét a vendégek légiósai vették magukhoz a irányítást és a negyed végére húsz pont közelébe növelték a különbséget. (54-72).

A záró negyedben magabiztosan őrizte előnyét a vendégcsapat. A védekezéssel már egyik együttes sem igazán törődött így a legtöbb pontot hozó negyedet láthatta a közönség. Az amerikai Kay, PINKK és a játékára is feltette a koronát a dudaszó pillanatában dobott távolijával, amivel száz pont fölé jutottak( 73-101).

Összességében egy lendületes és szórakoztató mérkőzést játszottunk a bajnokkal. Látszottak a hibák és a javítani valók, de semmi okunk a szomorkodásra, a jobb csapat győzött.

ZTE NKK – PINKK-Pécsi 424 73-101 (18-27, 19-20, 17-25, 19-29)
JV: Györffy, Surányi, Kulcsár

ZTE NKK: Nagy D. 12, Darida 7, Varga Zs. 3, Zele 35, Horváth Zs. 2. Csere: Szélesy 9/3, MacKay 5, Makitalo, Ambrus ,Velkey edző: Gáll Tamás

PINKK Pécsi 424: Faulkner 12, Gémes-Sarok 11/6, Key 22/9, Nagy Do. 5, Stewart 11. Csere: Putnina 15, Sánta 7/3, Ruják 2, Adamecz 9/3, Katona 5/3, Domokos 2. Edző:  Roberto Fernandez

Gáll Tamás: - A jobb csapat győzött. Voltak biztató periódusaink, de emellett rengeteget hibáztunk. Nekünk nem a PINKK-et kell megvernünk.

Roberto Hernandez: - Nem vagyok igazán elégedett a játékunkkal. Sok pontot kaptunk, ami a védekezésünk hibáit jelzi. A támadójátékunk jó volt, de összességében ennél többet várok a csapatomtól.