Izgalmas csatában nyert a Szekszárd
2018. szeptember 14.

A Forest Hungary 49. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa második női mérkőzésén a bajnoki ezüstérmes Szekszárd volt az ellenfelünk. Zeljko Djokic mester csapata teljes létszámban érkezett, míg nálunk, csak Jurko Noémi hiányzott, aki még a sérüléséből lábadozik.

Atomerőmű Tarr KSC Szekszárd –ZTE NKK 70-67 (17-11, 14-19, 21-18, 18-19)
Zalaegerszeg, Jv: Praksch P., Györffy P., Csák M.

KSC Szekszárd: Studer Á. 3/3, Jovanovic 26/9, Theodoreán -, Mansare 2, Bishop 6, csere: Eldebrink 16/12, Kiss 2, Gereben 5/3, Bálint 1, McCall 9, edző: Zeljko Djokic

ZTE NKK: Koizar 9/3, Harrison 9/3, Pusztai 9/3, Ndiba 7/3, Horti 6, csere: Gáspár-Szalay 7, Hegedüs-Őri 4, Benke 4, Parker 12, Kovács-, edző: Gáspár Dávid

Letámadással és agresszív védekezéssel kezdtek a tolnaiak és nem találtuk ennek az ellenszerét. A 4. percben Studer hármasánál időt kértünk (10-4). Mindkét csapat sok hibával játszott és kevés pontot szerzett. A negyed hajrájában kettő eladott labda és büntetett a KSC (7-17). Hegedüs –Őri és Parker szerzett fontos kosarakat (17-11).

A második játékrészben sokkal határozottabban és agresszívebben védekeztünk, de a pontok eleinte nem jöttek (18-26). A negyed felénél Gáspár Dávid időkérése használt és fokozatosan jöttünk vissza a meccsbe. Elakadtak a szekszárdi támadások és Parker és Benke pontjaival kiegyenlítettünk (28-28). A félidőben mégis egy ponttal a KSC vezetett (31-30).

A nagyszünet után sikerült átvennünk a vezetést és négy ponttal elléptünk (35-39). Elég volt egy kis figyelmetlenség és máris kiegyenlítettek Jovanovicsék (39-39). A negyed felétől lendületbe jöttek a szekszárdiak és nyolc pontra növelték a különbséget (49-41). A negyed utolsó két percében Parker forgatta be McCallt és szerzett fontos pontokat, majd Ndiba toldotta meg egy távolival a pontjainkat (49-48).  A végén egy eladott labda és extra kosarat kaptunk Gerebentől (52-48).

A záró felvonás kiélezett, kemény csatát hozott. Jovanovicsot nem tudtuk tartani. A 33. percre Parker duplájával kiegyenlítettünk, majd két perccel később Pusztai tempójával már nálunk volt az előny (58-56). Az utolsó két percben felváltva vezettek a csapatok. 42 másodperccel a vége előtt Pusztai triplájával még nálunk volt az előny (66-67), de jött Jovanovic és eldöntötte a mérkőzést. A végén még Ndiba egyenlíthetett volna, de a triplája kiperdült a gyűrűből így nagy csatában a 70-67-re a Szekszárd nyert.

A másik mérkőzésen:
BC Enisey Krasnoyarsk Region (rus)-CMB CARGO UNI Győr 74-84 (19-25, 10-21, 24-16, 21-22)
Zalaegerszeg, JV: Török R., Horváth A., Szabó Zs.

BC Enisey Krasnoyarsk Region: Mavunga 10, Goldyreva 6/6, Vorobeva 11/3, Namok 4, Dorovskikh 7/3, csere: Kirianova 21/15, Marchenkova 6/3, Panomarchuk -, Dorosheva 4, Grigoreva 5/3. edző: Oleg Okulov

CMB CARGO UNI Győr: Raksányi 10, Varga 4, Brown 13, Gray 11, Brcaninovic 9/3, csere: Krnjic 14, Baffy 1, Czank 2, Török 15/3, Biczó-, Szirony-, Laklóth 5. edző: Sandro Orlando