Idegenben is legyőztük a SZPA HSE együttesét
2023. január 22.

Nehéz összecsapáson sikerült nyernünk Budapesten. Ezzel a győzelemmel tovább zárkóztunk az élbolyhoz.

SZPA HSE- ZTE NKK 65-68 (12-19, 21-18, 21-15, 11-16)
Budapest, Jv: Nepp, Kiss

SZPA HSE: Óvári 19/15, Somkuti 9, Takács 7/3, Kovács 1, Opitz 6/3. csere: Tánczos 10, Solymosi, Ecker 13/3, Abaházi.

ZTE NKK: Kovács 19/9, Óházy 4, Ács 3, Horváth Fru. 4, Jurkó 19, csere: Balogh 13/3, Szórád 4, Horváth Fa. 2, Molnár. edző: Czukor Bence

A negyed első felében felváltva vezettek a csapatok. A folytatásban Jurkó és Kovács pontjaival próbáltuk leszakítani ellenfelünket. A 9. percben Kovács hármasával, majd Horváth Fruzsi büntetőjével hétpontos előnyt szereztünk (12-19). A második negyedet borzasztóan kezdtük. Nem jól védekeztünk és nem is ültek a dobásaink. A házigazda 9-0-s futással a 13. percben átvette a vezetést (21-19). Jókor jött Kovács hármasa, de azonnal kaptunk is egyet. Jurkó Noémi pontjaival próbáltunk előnyt szerezni, de Ecker pontjaival folyton ott volt a nyomunkban az SZPA. A félidő hajrájában Balogh pontjai kellettek ahhoz, hogy előnnyel zárjunk (33-37).

A nagyszünet után Takács és Kovács váltott távolit, majd a házigazda Tánczos kosaraival fordított ismét (44-42). Nem igazán jöttek be a dobásaink, míg a hazai gyűrű a fővárosiakat segítette és a 28. percben 51-45-re elhúztak. A hajrában nem hagytuk, hogy ellenfelünk nagy előnyt szerezzen és Balogh hármasával mindössze két ponttal voltak csak előrébb csapatunknál (54-52). A záró negyed nagy küzdelmet hozott, melynek elején sikerült Balogh és Szórád kosaraival fordítanunk (54-56). Elkaptunk a ritmust és a 36. percben Óházy kosarával 59-61-re vezettünk. Nem volt vége az izgalmaknak, hiszen innen is visszajött a házigazda és át is vették a vezetést. A végjátékot viszont jobban bírták a lányok és végül nagy küzdelemben sikerült megnyernünk a mérkőzést.