Hoztuk a kötelezőt a BEAC ellen
2019. március 17.

Háromhetes szünet után folytatódott a bajnokság, melyben az utolsó hazai mérkőzésünket játszottuk. Ellenfelünk az ELTE BEAC volt, akivel a Magyar Kupa negyeddöntőjében két ellentétes félidejű mérkőzést játszottunk, de végül nyertünk, csakúgy, mint vasárnap este.

ZTE NKK- ELTE BEAC Újbuda 94-76 (25-28, 24-15, 19-18, 26-15)
Zalaegerszeg, 300 néző, Jv: Tőzsér, Farkas, Horváth

ZTE NKK: Koizar 24/12, Pusztai 10, Maltsi 16/9, Ndiba 7, Horti 9, csere: Gáspár-Szalay -, Kovács 3/3, Benke, - Parker 25/3, edző: Gáspár Dávid

ELTE BEAC: Laklóth 14/6, Szabó 8/3, Dúl 10/3, Kostowicz 23/3, Beckley 13/9, csere: György -, Kovács 3, Mandic 5/3, Angyal -, Suppán -, edző: Balogh Judit

A keretből bokasérülés miatt hiányzott Hegedüs-Őri Györgyi, így helyette a holland Ndiba kezdett. Hasonlóan alakult az első negyed, mint kettő hete Győrben, ugyanis a fővárosiak ismét remekül kezdtek és a 2. percben Beckley hármasával 3-8-ra vezettek. Pusztai Petra pontjaival tartottuk a lépést ellenfelükkel, akik pontosabban dobtak ebben a periódusban. Parker pályára lépése hozott új lendületet a játékába. Amerikai centerünk úgy játszott, mint a sérülése előtt. A 6. percben éppen az ő közelijével fordítottunk (17-16). A hajrában a vendégek, a nemrég igazolt légiós Kostowicz pontjaival távolodtak és megnyerték a negyedet (25-28).

A második negyedet Kovács Gina hármasával kezdtük, de nem sokáig örülhettünk az egyenlítésnek, mert Kostowicz keze is elsült távolról (28-31). A 12. perc elején jó védekezésből indulva Koizar szerzett újabb hármast (31-31). Dúl duplájára egy Parker tripla érkezett, majd jó védekezés után újra Parker volt eredményes (36-33). Nagy volt a rohanás a parketten, ami sok pontatlanságot és szabálytalanságot eredményezett. Vendég időkérés után védekezést váltottunk és nyomás alá helyeztük ellenfelünk, ami nem feküdt a fővárosiaknak és egyre nehezebben kerültek tiszta dobóhelyzetbe. A 18. percre Koizar 2+1-vel 9-0-át futottunk és 11 pontos előnyt szereztünk (47-36). A hajrában Mandic szerzett öt pontot, majd Laklóth pontjaival négy pontra visszajött a BEAC (47-43). A végén még Parker szerzett két büntetőt kialakítva a félidei eredményt (49-43).

Beragadtunk a kezdésnél a nagyszünet után és a BEAC a 23. percre, Kostowicz kosaraival ledolgozta a hátrányát (49-49). Koizar hármasa igazi tűzoltásként hatott, de azonnal jött is Beckley-től a válasz (52-52). Gáspár Dávid időkéréssel próbálta megtörni a vendégek lendületét. Ez valamelyest sikerült is és a lányok védekezése is stabilabb lett. A 26. percre Parker és Maltsi pontjaival kerültünk előnybe (60-55). Nem hagyták magukat a vendégek és Dúl és Beckley kosaraival újra ott voltak a nyakunkon (60-59). A negyed hajrájában Koizar és Maltsi kosaraival, hét ponttal elhúztunk (68-61).

Harcos, kemény csata folyt a parketten a folytatásban, de valamivel a jobban koncentráltunk és Parker duplájával és Maltsi triplájával tíz pont fölé növeltük az előnyünket (73-61). A fővárosiak négy perc alatt mindössze két pontot szereztek. A megszerzett tíz pontos előny tudatában sem nyugodhattunk meg, mivel a vendégek szívósan küzdöttek továbbra is. A 37. percben Maltsi 2+1-vel és Horti büntetőivel erősítettük meg a vezetésünk az egyre jobban fáradó BEAC ellen. A hajrában Parker és Koizar jeleskedett a pontszerzésben. A vége magabiztos hazai győzelem, de ezért a sikerért keményen meg kellett küzdeni a lányoknak (94-76).