Hoppá! Legyőztük a listavezetőt!
2018. február 21.

A 17. fordulóban a 14 mérkőzés óta veretlen listavezető Szekszárdot fogadtuk. A vendégeknél ott volt a keretben a héten igazolt portugál Costa is.

ZTE NKK- Atomerőmű KSC Szekszárd 68-57 (10-12, 16-16, 22-13, 20-16)
Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport-és Rendezvénycsarnok,
Jv: Pálla Z.,Győrffy, Jakab ( Szabdvári)

ZTE NKK: Koizar 11/6, Kovács 3/3, Jeffery 9/9, Hegedüs-Őri 8, Parker 22, csere: Pavel 2, Gáspár-Szalay 5, Gorjanácz 8/3, edző: Gáspár Dávid

Atomerőmű KSC Szekszárd: Studer Á. 10/6, Oblak 2, Theodoreán 5, Mansare-, Mccall 14/3, csere: Bálint 5/3, Krnjic 12, Gereben 5, Costa 4, Studer Zs.-, Kis-, edző: Zeljko Djokic

Határozott védekezéssel kezdtünk és ez nem feküdt a vendégeknek, kétszer is lejárt a támadóidejük. Két percet kellett várni az első kosárig, amit Jeffery szerzett betörésből és mivel faultolták a büntetőjét is bedobta (3-0). A 3. perc elején Theodoreán büntetőivel zárkózott a KSC (3-2). Mccall közelijével a vendégek kerültek előnybe. Mindkét csapat a védekezésre koncentrált, míg támadásban ponttalanok voltak. A 7. percre Gereben közelijével négy ponttal ellépett a Szekszárd, ami után Gáspár Dávid időt kért (3-7). Parker két villanásával sikerült egyenlítenünk (7-7). Az utolsó percbe kanyarodva Gáspár-Szalay Virág büntetőivel kerültünk előnybe. Mccall büntetőire, Pavel felelt, majd Oblak duplája kétpontos előnyt jelentett a negyed végén a vendégeknek (10-12).

Jeffery egyenlített a második negyed elején, majd Bálint hintett egy távolit (12-15). A 13. percben Studer ziccerével távolodott a KSC. A sokadik eladott labdából indulhattak a vendégek és Mccall ziccerével, hét ponttal elhúztak (12-19). Időkérésünk után Parker duplájával, Kovács hármasával és Hegedüs-Őri közelijével egyenlítettünk (19-19). A negyed felénél Hegedüs-Őri újabb közelijével fordítottunk (21-19). Két perc alatt 9-0-át futottunk. Szekszárdi időkérés után Krnjic pontjaival fordítottak a vendégek, majd Koizar duplájával ismét a nálunk volt az előny. Továbbra sem találta a ritmust a listavezető. A félidő utolsó percére döntetlen állással fordultak a csapatok. A vendégek új igazolásának, Costának a ziccerével zárult a félidő (26-28).

Parker labdaszerzése után az amerikai lány egyenlített, majd Costa duplájára is volt egy válasza (30-30). A 22. perc elején Parker újabb közelijével kerültünk előnybe, majd Gereben büntetőjére ismét Parker válaszolt, ráadásul faulttal együtt (35-31). A negyed felénél Studer szerzett egy távolit, de a lendületünket nem tudta megtörni. A 26. percben Gorjanácz hármasával hat ponttal vezettünk (42-36). Kétperces gólcsend után Jeffery növelte az előnyünk (44-36). A 28. percben Mccall büntetőire, Gorjanácz ziccere és Gáspár-Szalay büntetője volt a válasz (47-38). A negyed hajrájában Mccall távolijával zárkózott a Szekszárd. A negyed Pavel büntetőjével és hétpontos hazai előnnyel zárult (48-41).

A záró negyed elején letámadással próbált nyomást gyakorolni csapatunkra a Szekszárd. Studer hármasára Parker egy közelivel válaszolt (50-44). Kapkodtak a vendégek, ami nekünk volt jó. A 34. percben Hegedüs-Őri büntetőivel tartottuk előnyünket (52-44). Mccall pontjaival zárkózott a Szekszárd, de Koziar hármasaira nem volt válaszuk (58-49). A 37. percben Oblak sportszerűtlen hibával kipontozódott, Hegedüs-Őri pedig nem hibázott a büntetővonalról (60-49). Krnjic közelije után Gáspár Dávid időt kért, hogy megnyugtassa a lányokat. Kevesebb, mint három perc volt hátra, amikor kétszer is eladtuk a labdát. Krnjic büntetői után Studer Ágnes kipontozódott, Koizar meg bedobott egy büntetőt (61-53). Másfél perc volt hátra és Krnjic újabb kosarával zárkózott a KSC. Gorjanácz büntetőire Bálint válaszolt (63-57). Gorjanácz újabb büntetőjével tartottuk előnyünk (64-57). Az utolsó percen belül Gorjanácz ellen szabálytalankodtak a vendégek, amit Djokic mester hevesen reklamált és technikait kapott. Parker egy büntetőt bedobott, majd a technikait Koizar értékesítette (66-57). A végén még Gáspár-Szalay Virág bedobott két büntetőt, beállítva a 68-57-es végeredményt.

A lányok végig koncentrálva és nagy szívvel játszva győzték le az eddig veretlen Szekszárdot!