Hiába hajráztunk jól, nem sikerült utolérni a Csatát
2023. március 13.

A 17. fordulóban sorsdöntő összecsapás várt csapatunkra, hiszen a listavezető Csata DSE volt az ellenfelünk, a szezon utolsó hazai mérkőzésén. Vereségünkkel eldőlt, hogy nem sikerül megszerezni a rájátszást érő második helyet.

ZTE NKK- Csata DSE 57 -68 (10-16, 14-20, 15-20, 18-12)
Zalaegerszeg, JV: Esztergályos, dr. Popgyákunik

ZTE NKK: Kovács 18/15, Óházy 5, Ács 2, Horváth Fru. 7, Jurkó 12, csere: Balogh, Horváth Fa. 6, Jagodics 4, Szórád, Péterfi 3. edző: Czukor Bence

Csata DSE: Bajzáth 11, Kast 13/3, Gábor 16/3, Vladár 8, Toman 12, csere: Lipcsik, Albert-Tóth 4, Halmy, Arnóczki 4, Vágó. edző: Manyoky Fanni

Álmosan kezdték a lányok a találkozót és ezt a vendégek kihasználták és magukhoz ragadták a kezdeményezést. A 4. percben Kovács hármasával két pontra zárkóztunk (7-9). A folytatásban Gábor Lili egymaga vitte előre a fővárosiakat és gyorsan elléptek tőlünk és megnyerték a negyedet (10-16). A küzdelemre nem lehetett panasz, hiszen megpróbáltak a lányok mindent, de minden apró hibát pontokkal büntette a Csata. Állandósult az első negyed különbsége, majd a 16. percben Horváth Fruzsina pontjaival ismét lőtávolba kerültünk (21-24). A félidő hajrájában jobban összpontosított a vendégcsapat és állva hagyta a lányokat (24-36).

A fordulás után harcosabb arcát mutatta csapatunk. Amit az elsős félidőben nem sikerült megvalósítani, az a másodikban hellyel, közzel működött. Nem engedett ki egy pillanatra sem a Csata és fokozatosan szakította le magáról csapatunkat. A támadásaink nem igazán voltak pontosak így a negyed végére tovább nőtt a csapatok közt a különbség (39-56). A záró negyedet jó ritmusban kezdték a lányok és 10-0-val ijesztettünk rá a Csatára, akik 6. percet követően találtak a gyűrűnkbe (49-58). Hajtottak a lányok, de nyolc pontnál közelebb nem engedtek minket a fővárosiak. A második félidőt sikerült megnyerni a lányoknak, de a találkozó a harmadik negyedben dőlt el igazán.

Vereségünkkel eldőlt, hogy nem tudjuk már megszerezni a rájátszást jelentő második helyet a csoportban.