Hasznos meccset játszottunk a PEAC Pécs otthonában
2020. szeptember 25.

Csütörtökön este csapatunk Pécsen vendégeskedett, ahol a Csirke Ferenc irányította PEAC Pécs együttesével játszottunk felkészülési mérkőzést. Első alkalommal léptünk „A” csoportos ellenfél ellen parkettre az alapozás során. Chroméj Hajnalka megfázás miatt nem játszhatott, így nyolcan vettük fel a harcot a teljes kerettel gazdálkodható baranyaiak ellen.

PEAC Pécs- ZTE NKK 84-65 (21-21, 17-21, 24-10, 22-13)
Pécs, Jv: Kapitány, Praksh, Danka

PEAC Pécs: Sánta-, Wentzel 20/6, Stratmane 11, Andusic 6, Kiss 12/6, csere: Sarok 7, Habling 4, Szücs-, Selcova 10, Popovic 2, Kaposi 12, edző: Csirke Ferenc

ZTE NKK: Dzombeta 13/9, Mányoky 19/18, Horváth Fru.-, Kulcsár 10/6, Szabó 18/6, csere: Dömötör 3/3, Úr 2, Horváth Fa.-, edző: Ambrus Péter

A rossz előjelek ellenére remek első félidőt produkáltak a lányok. Remek dobóformát mutattunk jól oldottuk meg a védekezésünket is. Az első negyedet döntetlenre hoztuk, majd a második hajrájában sikerült előnybe kerülnünk és megnyernünk a félidőt (38-42). A pécsieknek nem feküdt csapatunk alacsony szerkezetű játéka, másfelől 10 hárompontost is elhelyeztünk a gyűrűjükben.

A nagyszünet után védekezést váltott a PEAC és sokkal pontosabban is játszottak a hazaiak. Előbb fordított a Pécs, majd tíz ponttal elléptek csapatunktól, mely előnyt a negyed végéig megőrizték. A záró játékrészben voltak még fellángolásaink, de a nagyobb rotációval rendelkező házigazda visszaverte próbálkozásainkat és megnyerte a mérkőzést.

Ambrus Péter: - A lányok harcos arcukat mutatták és ezt jó volt látni. Az első félidőben egyenrangú ellenfelei voltunk a Pécsnek. A második félidőben a kisebb rotáció miatt elfáradtunk és így alakulhatott ki a nagyobb különbség. Büszke vagyok a lányokra, mert megmutatták, hogy koncentrált, jó játékra képesek.

Fotó: peacpecs.hu