Három negyeden keresztül partiban voltunk a Sopronnal
2017. március 05.

A női kosárlabda NB I 20. fordulójának záró mérkőzésén a bajnoki címvédő Sopront fogadtuk. Három negyeden keresztül tartottuk a lépést a vendégekkel, de a vendégek távoli dobásai ellen nem találtuk az ellenszert.

ZTE NKK- Uniqua Sopron 73-92 (19-21, 15-22, 20-19, 19-30)
Zalaegerszeg, 250 néző, Jv: Praksch P., Radnóti M., Lövész Cs., ( Várhalmi Zs.)

ZTE NKK: Nagy 15/3, Böröndy D. 4, Burkholder 14, Hegedüs-Őri 6/3, Bays 18/3, Horvárth 8, Gáspár-Szalay 2, Böröndy V. 2, Velkey 2, Jurkó 2, edző: Gáspár Dávid

Uniqua Sopron: Fegyverneky 2, Johnson 15/6, Weninger 2, George 7, Krnjic 6, csere: Turner 25/18, Dubei 4, Adjukovic 8, Crvendakic 19/6, Határ 2, Czukor 2, edző: Sterbenz László

Remek első félidőt produkált a lányok. A határozott védekezés mellett a pontok is jöttek. A 2. percre Bays és Burkholder kosaraival 6-2-re vezettünk. Whitney Bays elkapta a ritmust és ponterősen játszott. A 7. percben éppen az légiósunk pontjaival (2+1) és Horváth Zsófi tempójával, öt ponttal elhúztak a lányok (17-12). A negyed végére Johnson kosaraival fordított a Sopron (19-21).

A második negyed elején lendületben maradt a vendégcsapat és a 13. percre már kilenc ponttal vezettek (21-30). Nem hagyták magukat a lányok és Böröndy Dominika remek betöréséből szerzett kosarával, valamint Burkholder pontjaival zárkóztunk. A vendégek gyorsan váltottak ritmust védekezésben és támadásban is és ezt nehezen tudtuk követni. Pillanatok alatt tíz pontra nőtt a hátrányunk (29-39). Összeszorított fogakkal küzdöttünk és Burkholder, valamint Horváth kosaraival felére csökkentettük a vendég előnyt. Sajnos a félidőre visszaállt a tíz pont körüli soproni vezetés (34-43).

A nagyszünet után Böröndy Vivien remek ziccerével és Bays labdaszerzésből szerzett kosarával kezdtünk, majd letámadásból újabb labdát szerezve Bays egy hármassal zárkóztatta két pontra csapatunkat (41-43). A soproni időkérést követően Turner hintett egy hármast, majd Bays duplájával és Nagy távolijával a 23. percre kiegyenlítettünk (46-46). Három perc alatt négy távoli szerzett a Sopron, Turner hármat és Johnson egyet. Nagy Dóra dupláival próbáltuk tartani a lépést (50-59). A negyed hajrájában szorítottunk a védekezésen és Burkholder betöréseivel öt pontra zárkóztunk. A z utolsó percben Turner hármasával alakult 54-62-re a negyed eredménye, amit nem mellesleg mi nyertünk.

.A záró negyedet 10-0-val kezdték a vendégek és megerősítették vezetésüket. Valahogy nem találtuk a ritmust és négy perc alatt csak két büntetőre futotta erőnkből (56-75). A Sopron tovább robogott és nem hagyott kétséget a mérkőzés kimenetelével kapcsolatban. A végén még próbáltunk faragni a hátrányból, de ez csak húsz ponton belüli eredményre volt elegendő. A lányok küzdöttek, hajtottak és helyenként tetszetősen is játszottak, de az Euroligában edződött vendégek előtt emelt fővel, de fejet kellett hajtanunk.

Gáspár Dávid:-Gratulálok a lányoknak, mert három negyeden keresztül tartották a lépést a Sopronnal. Harcosan játszottunk, amire lehet építeni a jövőben. Sajnos a negyedik negyedben a vendég hármasok megpecsételték a sorsunkat.

Sterbenz László: -Főleg buta eladott labdáink miatt bennragadtunk a rajtnál, de aztán olyan sebességű játék folyt, amit szeretünk. 20 pontos vezetésünk fölött pedig már örültünk minden fiatalunk játékpercének és jó megoldásainak.