Harcos játékkal a végjátékban győztük le az újoncot
2019. november 27.

A 9. fordulójában az újonc TFSE MTK csapatát fogadtuk. A vendégek ezúttal is bizonyították, hogy remek csapategységet alkotnak, de ezen az estén mi is megmutattuk milyenek is vagyunk!

ZTE NKK- TFSE-MTK 79-72 (12-12, 20-24, 23-22, 24-14)
Zalaegerszeg, 250 néző, Jv: Nagy, Boros, Kulcsár.

ZTE NKK: Nagy 12/6, Kovács 11/9, Burkholder 12/6, Ndiba -, Horti 14, csere: Hayes 20, Kuttor-, Delic 10/3, edző: Horváth Zsófia

TFSE: C. Jenkins 19/15, Bernáth 3/3, Süle 10/6, A. Jenkins 25/3, Arsenic 10, csere: Herman 3/3, Boros -, Kovács V.-, Németh 1, Doktor 1, Miháczi-, edző: Magyar Bianka

Kétszer is sikerült labdát szereznünk az első percben, de csak a második támadásból tudtunk kosarat szerezni. Jenkins pontjaival négyel ment a TF a 3. percben (2-6). A 4. percben Horti büntetőivel zárkóztunk, majd Hayes beállása hozott új lendületet a játékunkba. A 7. percben amerikai centerünk kosarával átvettük a vezetést (8-6). A hajrában Horti és Hayes pontjaival tartottuk előnyünk, de az utolsó másodpercben A. Jenkins egyenlíteni tudott (12-12).

Labdaszerzés és Hayes kosár, ezzel kezdődött a második negyed. Válaszként A. Jenkins tripla jött (14-15). A 12. perc elején Hayes egyenlített egy büntetővel (15-15). Akadozott a támadójátékunk és az irányító Jenkins vezérletével 9-0-át futottak a vendégek (15-24). Nem játszottunk jól, de nem is adtuk fel.  A negyed felénél Kovács triplája törte meg a góltalanságunkat, de egyből jött a válasz a fővárosiaktól (18-27). Hazai időkérés után Kovács újabb triplát szerzett, míg dobása közben Hortit faultolták a gyűrű alatt. Csapatkapitányunk minkét büntetőjét bedobta. A következő hazai támadásnál Magyar Bianka edző technikait kapott reklamálásért, a büntetőket Horti értékesítette (24-27). A 17. percben Süle utolsó másodperces hármasával tartotta a távolságot a TF (24-30). Horti közelijével faragtunk a hátrányunkon, majd Hayes és Delic pontjaival a hajrában kiegyenlítettünk (30-30). Vendég időkérés után Herman hármassal nyitotta az utolsó percet, majd Delic büntetői következtek (32-33). Az újabb vendég hármasra már nem volt válaszunk (32-36).

Kovács duplájára C. Jenkins triplával felelt, majd Burkholder verte meg védőjét és szerzett kosarat (36-39). A 22. perc elején Bernáth sportszerűtlen hibája után Burkholder büntetőivel egy pontra feljöttünk (38-39). Érezhető volt a feszültség a pályán kívül is. A zalai pad is technikait kapott egy vitatható fault után és négy A. Jenkins büntetővel ellépett a TF (38-42). Burkholder triplájával és Nagy ziccerével újra mi vezettünk (43-42). Igazi kik-ki meccset vívott egymással a két csapat váltott vezetéssel. A 27. percben a két Jenkins kosaraival próbált elszakadni a TF, de Hayes duplájával és Burkholder triplájával továbbra is egy pont volt a különbség (52-53). A hajrában hárompontos előnyt harcoltak ki a fővárosiak (55-58).

A záró negyed elején sokat hibáztak a csapatok. A 32. perc elején Nagy szerzett labdát és újra egy pontra hozta fel csapatunkat (57-58). Küzdöttek a lányok, de nem tudtuk átvenni a vezetést, mert mindig volt egy Jenkins, aki kosarat szerzett. A 34. perc elején Nagy egy triplával egyenlített (60-60). Vendég időkérés után Delic szerzett vezetést, de jött egy újabb Jenkins hármas és egy közeli (62-65). Horti büntetőjével két pontos vendég előnnyel fordultak a csapatok az utolsó öt percre (63-65). Támadásban rossz döntéseket hoztunk, a vendégek pedig fokozatosan távolodtak (63-69). Úgy tűnt elmehet a meccs. De nem így történt. A hajrában Hayes hozta vissza csapatunkat a meccsbe, egy pontra zárkózva a TF-hez (70-71). Másfél perccel a vége előtt Nagy triplájával átvettük a vezetést (73-71). Fővárosi időkés után Nagy labdát szerzett C. Jenkins pedig visszahúzta és sportszerűtlen hibát kapott. Irányítónk büntetőivel és Kovács hármasával az utolsó percre 7 pontos előnnyel mehettünk (78-71). Jó védekezés és a harcosság meghozta a várt eredményt és nagyot küzdve, megérdemelten nyertük meg a rangadót (79-72).