Harcos játék és magabiztos győzelem
2018. szeptember 08.

Szerdán kikaptunk Pécsen a PEAC Pécs elleni felkészülési mérkőzésen, szombaton a visszavágón már egy másik arcunkat mutatva magabiztosan nyertünk. Hegedüs-Őri Györgyi sérülés miatt hiányzott a csapatunkból.

ZTE NKK-PEAC Pécs 86-56 (22-11, 17-14, 28-18, 19-14)
Zalaegerszeg, 200 néző. Jv: Szalai Zs., Kocsis T.

ZTE NKK: Koizar 16, Harrison 19/6, Pusztai 12/3, Ndiba 15/9, Horti 7, csere: Gáspár-Szalay 3/3, Benke 1, Parker 13, Preisinger -, edző: Gáspár Dávid

PEAC Pécs: Simon 4, Tenyér 3, Wentzel 6, Tetemondova 16/6, Barnai 8, csere: Radonjic 3/3, Gémes-Sarok 11/3, Pucz-, Kovács 2, Ruják 3, edző: Meszlényi Róbert

A találkozó elején a pécsiek céloztak jobban és a 2. percre négy ponttal elléptek (2-6). A folytatásban szorosabbra fűztük védekezésünket és a támadásban is pontosabbak lettünk. Harrison hármasával indítottunk rohamot, melynek végén 12 pontot szerezve nyolccal már mi vezettünk (14-6). A negyedfelénél vendég időkérés zökkentett minket ki némileg a ritmusunkból, de a hajrában Koizar és Parker harcosságának köszönhetően tíz pont fölé tornásztuk az előnyünk (22-11).

A második negyed elején maradt a jó védekezésünk, de támadásban kicsit bizonytalanok voltunk. A 15. perchez érve újra elkaptuk a ritmust és tovább nyitottuk a csapatok között az ollót (30-15). Elég volt egy kis figyelmetlenség és tíz ponton belülre zárkózott a PEAC. A negyed hajrája újra a miénk volt és Harrison újabb távolijával, valamint Parker pontjaival 15 pontos előnnyel mehettünk pihenőre (39-24).

A nagyszünet után Pusztai Petra pillanatai következtek. Konkrétan pillanatok alatt termelt hét pontot. A védekezésünk jól működött, jól segítettünk oda egymásnak és a támadásainkat is rendre pontokkal fejeztük be. A 24. percben 50-29-re elhúztunk. Vendég időkérés sem változtatott a képen, hogy labdaszerzésekből, indulásokból rendre kosarakat szereztünk (65-32).

A záró negyedben a két új lány Harrison és a Ndiba is megmutatta miért is jó játékosok. A negyed hajrájára a csapatok közti különbség 30 pont fölé kúszott (83-52). A baranyaiaknál Tetemondova pontjai jelentettek némi vigaszt. A végére még maradt egy Ndiba hármas és így 86-56-ra nyertük a PEAC elleni felkészülési mérkőzés visszavágóját.

Jó védekezés és ötletes támadójáték jellemezte csapatunkat ezen a mérkőzésen, ami magabiztos sikert eredményezett.

A folytatás szeptember 14-én, a Göcsej Kupán, ahol a bajnoki ezüstérmes Szekszárd lesz az ellenfelünk az első meccsen.