Ha nehezen is, de legyőztük az MTK-t
2017. december 10.

A 10. fordulóban az MTK Budapest vendégei voltunk. Nehéz mérkőzésre készültünk és a hazaiak nem adták könnyen magukat.

MTK Budapest- ZTE NKK 64-75 (14-13,17-20, 13-31, 20-21)
Budapest. Jv: Vida József, Jurák Krisztián, Menyhárt Ferenc (Farkas János)

MTK Budapest: Horváth 20/9, Jankó -, Adamecz 11/3, Szabó F. 19, Cvitkovic-, csere: Zólyomi -, Koch 5/3, Szabó B. 2, Pál 2, Weber 5/3, Székely-, edző: Nagy Dóra

ZTE NKK: Koizar 10/6, Kovács G. -, Jeffery 18/6, Hegedüs-Őri 15, Parker 6, csere: Pavel 16, Vincze -, Gáspár-Szalay 4, Gorjanácz 6, edző: Gáspár Dávid

Kapkodva kezdtük a mérkőzést és nehezen találtunk agyűrűbe. A hazaiak Adamecz büntetőivel és Horváth hármasával 5-0-ra elhúztak. A 3. perc elején Hegedüs-Őri szerezte első pontunkat, majd gyorsan szerzett még egy duplát és egy pontra zárkóztunk (5-4). Adamecz közelijére Hegedüs-Őri válaszolt két büntetővel, majd az negyed felénél Jeffery büntetőből egyenlített (7-7). Egy perccel később Pavel duplájával a vezetést is átvettük, de Horváth második hármasával visszavette azt az MTK (10-9). A 8. percben Gáspár- Szalay és Parker büntetőivel, három ponttal megléptünk (10-13). A hajrában Koch és Horváth pontjaival fordított a fővárosi csapat (14-13).

A második negyed elején Horváth már a harmadik tripláját szerezte (17-13). Parker duplájára Wéber hintett egy távolit, majd Hegedüs-Őri Györgyi rázta meg magát ismét és öt pontjával kiegyenlítettünk (20-20). A folytatásban próbált ellépni a házigazda, de Adamecz hármasára Koizar is hármassal felelt (25-25). A 17. percig nekünk kellett kapaszkodnunk, ekkor Jeffery hintett egy távolit, majd röviddel később mégy egyet (31-33). A hátralévő két percben már nem tudtak újabb kosarat szerezni a csapatok, így lélektani előnnyel mehettünk nagyszünetre.

A harmadik negyed is kemény küzdelmet hozott. A palánk alatti játékunk Pavel harcosságának köszönhetően markánsabb lett és a 24. percben négy ponttal elhúztunk (37-41). nem hagyta magát leszakítani az MTK és folyamatosan ott loholtak a nyakunkban. A negyed hajrájában labdaszerzésekből indulva könnyű kosarakat szereztünk. A 28. percben Pavel közelije és Koizar triplája után elkaptuk a fonalat és a negyed végéig 9-0-át rohanva 10 pontos előnyt szereztünk (44-54).

A negyedik negyed elején állandósult a tíz pont körüli vezetésünk. Pavel a palánkok alatt remekül teljesített és Hegedüs-Őri Györgyi is tartotta remek formáját. Fokozatosan őröltük fel ellenfelünk erejét a 37. percben már 17 ponttal vezettünk (53-70). A hajrában Szabó Flóra pontjaival tartotta magát a hazai csapat, de Jeffery kosaraival tartottuk előnyünket és nagyon újabb fontos mérkőzést nyertünk meg (64-75).

Gáspár Dávid: - Gratulálok a lányoknak a győzelemhez! Lélektanilag nagyon fontos volt, hogy nyerjünk. Az elején még érződött a játékosokon a Cegléd elleni mérkőzés miatti önbizalomhiány, de a második félidőben a védekezésünk feljavulásával, gyorsindításokból sorra szereztük a pontokat és ez döntőnek bizonyult.

Fotók: Németh Renáta