Győztes főpróba
2018. szeptember 26.

Sérültekkel is sikerült legyőzni az idei Adria Liga győztes montenegrói Buducnost Podgorica együttesét. Hegedüs-Őri Györgyi és Sigi Koizar sem játszott a találkozón, melyen az álmos első félidő után magabiztosan nyertek a hazaiak. A vendégek fáradtan mozogtak, hiszen kedden a PEAC Pécs ellen játszottak felkészülési mérkőzést.

ZTE NKK- ZKK Budocnost Podgorica 66-49 (20-16, 11-11, 17-13, 18-9)
Zalaegerszeg, Jv: Horváth A., Szabó Zs., Földesi Á.

ZTE NKK: Gáspár- Szalay 3, Harrison 21/6, Pusztai 7, Ndiba 10/3, Parker 9. csere: Horti 10, Benke 2, Kovács 4. edző Gáspár Dávid

Buducnost: Babic 10, Mitrasinovic 7, Ellis 11/3, Bura 11, Kapor 3. csere: Zivkovic -, Jurciute 2, Jaksic -, Dzebo 5/3, edző: Goran Boskovic

Az első negyedet a montenegróiak kezdték jobban, akik támadásban pontosabbak voltak csapatunknál. A játékrész felénél Janis egyenlített, majd jó védekezésből gyorsindításos gólokkal szereztünk vezetést (20-16).

A második negyed elején mindkét csapat a védekezésre koncentrált és támadásban ponttalanabbak voltak. Három perc kellett, hogy a gyűrűbe találjunk, szerencsére a vendégek sem jeleskedtek a pontszerzésben (22-18). A negyed felénél egy 6-0-s futással ellépetünk ellenfelesünktől (28-20). A félidőre főleg labdaszerzésekből indulva szerzett pontokkal zárkózott a Podgorica, de egyenlítés helyett, Horti közelijével mi mehettünk előnnyel a szünetre (31-27).

A nagyszünet után határozottabb játékkal kezdtek a lányok és a negyed felénél már kilenc ponttal vezettünk (39-30). Elég volt egy kis kihagyás és máris felzárkóztak a vendégek (39-36). A negyed végére megint pontosabbá vált a játékunk és ez pontokban is jelentkezett (48-40).

A záró negyed elején jó védekezéssel és pontos támadójátékkal rukkolt elő csapatunk. A 35. percben már egy híján húsz ponttal vezettünk (59-40). Elég volt egy időkérés, hogy kizökkenjünk a ritmusból és könnyű kosarakat kapjunk montenegrói ellenfelüktől. A vége magabiztos győzelem, de a játékban van még hova fejlődnünk.

Gáspár Dávid: - Jól tükrözte ez a mérkőzés is az elmúlt hetek munkáját. A betegségek és a sérülések miatt nem tudtuk elvégezni azt a munkát, amit terveztünk.  A bajnoki nyitányig még nagyon sok dolgunk van. Természetesen a győzelemnek örülünk, de látjuk a hiányosságainkat.

Október 3-án a Diósgyőr ellen, idegenben kezdjük meg a bajnoki küzdelmeket.