Győzelemmel kezdtük a Göcsej Kupát
2014. szeptember 20.
A Gumuflex 45. Nemzetközi Göcsej Kupán, az első napon a Győr a Sopronnal, míg csapatunk a PEAC Péccsel játszott.

Az első mérkőzésen a soproniak magabiztosan győzték le a győrieket, akik nem tudták megnehezíteni a dolgukat. A győriek kispadján zalaegerszegi távozása óta először találkozhattunk Völgyi Péterrel, mint vezetőedző.

CMB CARGO -UNI GYŐR - UNIQUA EUROLEASING SOPRON 43-73

legjobb dobók: Horváth L 8,Török 8,Horváth K 12/3 ill. Stankovic 14,Simon 13/3, Zsovár 12/6,Kuttor 10

A nap második mérkőzését a PEAC Pécs ellne vívta csapatunk. Mindkét oldalon voltak debütáló légiósok. A pécsieknél az amerikai Destiny Williams, míg nálunk a szintén amerikai Samantha Makay.

Az elő negyedben jobban kezdett a baranyai együttes, Hamar 5-0-ra elhúztak, majd 8-2-nél Gáll mester időkéréssel próbált frissíteni a csapaton. A negyed közepén 15-7-nél volt a fordulat, ekkor összeállt a védekezésünk és jöttek a pontok is. A negyed végére Nagy Dóri vezetésével két pontos előnyt szereztünk (21-23).

A második negyedet kapkodva kezdtük és a sok hibának köszönhetően átvette az irányítást a PEAC. A 18. percre már 37-29-re elhúztak. De ismét Nagy Dóri rázta meg magát és a félidőre négy pontra csökkentette hátrányunkat (37-33).

A harmadik játékrész lején, gyorsan sikerült egyenlítenünk és innentől fej-fej mellett haladtak a csapatok. Hol egyik, hol a másik együttes vezetett. A hajrában próbált meglógni a pécsi csapat, de Velkey utolsó másodpercekben szerzett hármasa újra vezetéshez juttatta csapatunkat (49-50).

A záró felvonás elején Ambrus Szandra és Darida Csilla villant és mát öt ponttal vezettünk (49-54). Rendezte sorait a PEAC és Williams pontjaival újra egyenlőt mutatott az eredményjelző (54-54). Határozottan védekeztünk és ez megzavarta a pécsieket és nem találták a ritmusukat. Az utolsó percek igazi, mondhatni bajnoki izgalmakat hozott. Rakásnyi pontjaira Szélesy válaszolt, míg Williams csak egy büntetőt dobott be (64-66). Több mint egy támadásnyi időnk maradt, nekik viszont volt még faultolási lehetőségük. A lányok taktikusan játszottak és a végén Szélesy dobhatott büntetőt, amiket hibátlanul értékesített és ezzel megnyertük a találkozót (64-68).

Összességében csapatunk ismét megmutatta, hogy harcosak és képesek egymásért küzdeni.

PEAC Pécs- ZTE NKK 64-68 (21-23, 16-10, 12-17, 15-18)

PEAC Pécs: Raksányi 16/6, Szűcs 5/3,Williams 17, Raus 8, Jovanovic 7 csere: Kaposi 5, Benke 4, Zólyomi 2, Edző: Zeko Dokic

ZTE NKK: Darida 4, Varga Zs. 4, Ambrus Sz. 4, Zele 10, Horváth Zs. 2. Csere: Szélesy 12/3, Nagy D. 17, Velkey 6/6, Mackay 9/3. Edző: Gáll Tamás

Gáll Tamás: - Sok hibával játszott mindkét csapat és a kevesebbet hibázó nyert, ami most mi lettünk. A felkészülésünkben fontos, hogy kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtsunk, hullámvölgyek nélkül. Ezen dolgozunk.