Győzelem, némi hiányérzettel
2018. október 24.

A negyedik fordulóban a PINKK Pécsi 424 együttesét fogadtuk. A vendégek nagyot küzdöttek a mérkőzésen és nagyon megnehezítették a dolgunkat.

ZTE NKK-PINKK Pécsi 424 84-76 (25-15, 16-22, 22-16, 21-23)
Zalaegerszeg, 300 néző, Jv: Pálla, Kulcsár, Tóth (Forrai).

ZTE NKK: Koizar 7, Kovács 15/15, Harrison 8/6, Hegedüs-Őri 16, Parker 12. csere: Ndiba 5, Horti 9, Gáspár-Szalay 10/3, Benke 2, edző Gáspár Dávid

PINKK Pécsi 424: Cukic 8, Szűcs R. 15/6, Sánta 12/6, Jáhni 9/3, Podrug 13/3, csere: Szűcs L.-, Vári 10, Raus-, Markovic 9/3, edző: Laczka Miklós

A találkozó Parker büntetőivel kezdődött, majd Cukic is büntetőből szerezte csapata első pontjait. A 2. percben Koizar és Parker pontjaival távolodtunk (6-2). Szívósan tapadt a PINKK és Szűcs duplájával a negyed felénél kiegyenlítettek (8-8). A 7. percben Kovács Gina hármasa adta meg a lendületet a csapatnak, majd Hegedüs-Őri Györgyi és Gáspár –Szalay Virág büntetői után Gina újabb távolijával már a tízpontos előnyt súroltuk (20-12). A negyed végén Hegedüs-Őri Györgyi remek kosarával és a ráadás büntetőjével zártunk, amire Várinak még volt egy válasza (25-15).

Jáhni két gyors kosarával zárkózott a PINKK, majd Hegedüs-Őri és Horti egy-egy duplával rendezte a sorokat (29-19). Podrug hármasa és Cukic közelije után Virág duplájával és Harrison triplájával állítottuk vissza a tízpontos különbséget (34-24). Vendég időkérés után Cukic ziccerével és Sánta hármasával próbálták tartani a lépést a vendégek. Jókor jött Virág hármasa, de a PINKK lendületét nem törte meg és Markovic öt pontjának köszönhetően három pontra zárkóztak (37-34). Gáspár Dávid joggal volt elégedetlen, de sajnos az időkérés után sem játszottunk jó ritmusban. A 16. perc elején Szűcs Réka hármasával kiegyenlítettek a vendégek (37-37). Parker közelijével újra mi vezettünk (39-37). Az utolsó percen belül Benke Sára szép egyéni akciójával növeltük előnyünket (41-37).

A nagyszünet után Parker duplájával kezdtünk, majd két perc elteltével Cukic válaszolt (43-39). A 23. perc elején Kovács harmadik távoliját süllyesztette el a vendégek gyűrűjében (46-39). A negyed feléhez közeledve Podrug közelijére Sigi büntetői érkeztek. A támadásaink továbbra sem voltak gördülékenyek. A 26. percben Horti Dóra 2+1-es akciója kellett, hogy visszaverjük a vendégek felzárkózási kísérletét (51-45). Harrison távolija után Markovic duplájával és Jáhni hármasával loholt a sarkunkba a PINKK (54-50). A 27. percben Harrison szerzett közelit egy hosszúindítatásból, majd Horti centergólja és Janis duplája kellett, hogy újra kilenc ponttal ellépjünk (60-51). A játékrészt Koizar ziccere zárta (63-53).

A záró negyed elején Vári előbb büntetőből, majd Cukic labdaszerzése után ziccerből volt eredményes (63-57). A 32. percben Szűcs Réka büntetőjével már öt pontra zárkózott a PINKK (63-58). Lélektanilag a legjobbkor jött Kovács negyedik hármasa, majd Hegedüs-Őri büntetőivel visszaállt a közte tíz. (68-58). A 34. percben Podrug büntetőire Parker egy közelivel felelt, majd a vendégek időt kértek (70-60). Jó védekezéssel folytattuk a találkozót. Parkerről simán lepattant Pudrug ziccer dobás közben, majd a vendégek mestere kapott technikait reklamálásért, amit Gáspár-Szalay értékesített (73-60). Hegedüs-Őri sorozatban szerzett öt pontjával tettük egyértelművé a vezetésünket (78-62). A vendégek Podrug pontjaival, majd Sánta hármasával indították utolsó hajrájukat (78-67). Az utolsó percbe kanyarodva Kovács Gina ötödik hármasát is megszerezte (82-69). Vendég időkérés után Szűcs hármasa csökkentette a vendégek hátrányát, majd két duplával sikerült tíz ponton belüli különbségre hozni a meccset a PINKK-nek.