Göcsej Kupa: Vereség a Szekszárd ellen
2016. szeptember 23.

A Forest 47. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa nyitónapján a négylégióssal érkező Atomerőmű KSC Szekszárd együttesével kezdtünk. Gáspár Dávid a mérkőzés előtt elmondta, hogy a tornán mindhárom ellenfelünk olyan csapat, aki igazi kihívást jelentenek számunkra és ellenük felmérhetjük hol tart a csapatunk.

ZTE NKK – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 65-76 (15-18, 20-25, 19-18, 11-15)
Zalaegerszeg. Vezette: Ádám, Benedek, Lovas.

ZTE NKK: Nagy 13/3, Kovács G.,- Burkholder 25, Őri 2, Daniels 11. Csere: Horváth 8, Szalay 4, Orsó 2, Böröndy-, Kovács C.-, Edző: Gáspár Dávid.

Atomerőmű KSC Szekszárd: Scsekics 9/6, Gereben 9, Erkic 12, Bálint 12/6, Lisec 15. Csere: Barber 12, Studer Á. 5, Hajdu 2, Süle-, Studer Zs.-, Theodoreán-. Edző: Djokic Zeljko.

Nem számítottunk könnyű mérkőzésre és ez be is igazolódott már a találkozó elején. A Szekszárd ragadta magához a kezdeményezést és az első percektől vezettek a vendégek. A félidőre 8 pontos előnyt szereztek Djokic mester tanítványai (35-43).

A harmadik negyedben magára találtak a lányok és szorosabb védekezés mellett pontosabban is támadtunk. Főleg Kirby Burkholder volt elemében és vezérletével a 33. percben kiegyenlítettünk (61-61). Innentől viszont a hajrában pontosabban támadó Szekszárd uralta a játékot és megérdemelten nyert.

Az agresszív védekezés mellett egyenlőre támadásban még nem az hozták a lányok, amit Gáspár Dávid elképzelt. Természetesen ebből is lehet tanulni és a tapasztalatok levonása után készülhetünk a PEAC Pécs ellen, amit szombaton 16 órakor rendeznek a Göcsej Kupán.

A másik mérkőzésen: PEAC-Pécs – Play Off Sarajevo (BIH) 78-55