Göcsej Kupa- kettőből kettő
2014. szeptember 21.
Második mérkőzésért is megnyerte csapatunk, ezúttal a Sopron ellen.

Szombaton két mérkőzéssel folytatódott a 45. Göcsej Kupa. Az elsőn együttesünk a Sopront, a Győr a PEAC együttesével játszott.
A két csapat egy hete találkozott szintén Zalaegerszegen, amikor szoros csatában sikerült győznünk.

A mérkőzés elején jól kezdett a Sopron és negyed végére 15-8-ra vezettek. A második negyedben szorított védekezésén a ZTE és ez megálljt parancsolt a soproni rohamoknak. Zele Dorina vezetésével átvettük a mérkőzés irányítását. a negyedben mindössze hat pontot engedtünk ellenfelünknek és 29-21-re már mi vonulhatunk előnnyel pihenőre.

A harmadik negyedben tovább növeltük előnyünket és már 15 ponttal is vezettünk . A záró negyedben tartottuk az előnyünket. A soproniak próbáltak hosszú hajrát nyitni, de csak megfelezni tudták az előnyünket (55-63).

A lányok a második negyedtől uralták a játékot és újabb szép győzelmet értek el a hazai rendezésű kupán.

UNIQA EUROLEASING SOPRON - ZTE NKK 55-63 (15-8, 6-21, 16-21, 18-13)

UNIQA EUROLEASING SOPRON: Stankovic 15, Simon Zs. 13, Crvendakic 8, Ciglar 7/3, Weninger 6, Kuttor E. 4, Zsovár O. 1, Aldazabal 1 Edző: Igor Polenek

ZTE NKK: Zele D. 14, Velkey K. 10/6, Nagy D. 10, Darida Cs. 8/3, Mackay 7, Varga Zs. 7, Szélesy J. 6, Ambrus Sz. 1, Horváth Zs. Edző: Gáll Tamás

Gáll Tamás: - Nagyon sok hibával játszottunk, most is. A második negyedben összeállt a védekezésünk és pontosabban is dobtunk. Az előnyünk kitartott a végéig és ez győzelmet eredményezett. A lányok megint megmutatták akaraterejüket és küzdeni tudásukat, de természetesen továbbra is a földön vagyunk, de örülünk a győzelemnek.

A nap másik mérkőzésén az első nap két vesztese a Győr a PEAC ellen mérkőzött. Ez a találkozó már az első félidőben eldőlt. A győriek az első és a második negyedet is magabiztosan hozták és tetemes előnyre tettek szert. A második félidőre összekapta magát,de csak az eredmény kozmetikázásához volt elegendő.  A győriek legeredményesebbje a 19 pontos Takács Kata volt, a pécsieknél Destiny Williams 18 pontig jutott.

CMB Cargo-UNI Győr - PEAC-Pécs 58-38 (16-7, 16-7, 13-12, 13-12)

Ma délelőtt 10.45-kor a Győr csapatunk összecsapásán dől el a torna győztes kiléte, míg a Sopron-PEAC találkozón a tét a harmadik hely.

10:45 ZTE NKK - CMB CARGO UNI Győr (női)
12:30 UNIQA Euroleasing Sopron – PEAC-Pécs (női)