Göcsej Kupa- Ismét legyőztük a PEAC Pécset
2016. szeptember 24.

A Forest 47.Nemzetközi Kosárlabda Göcsej kupa második napján a PEAC Pécs ellen játszottunk.

ZTE NKK – PEAC-PÉCS 60-54 (14-22, 12-10, 17-13, 17-9)
Zalaegerszeg, JV.: Horváth, Földesi, Németh

ZTE NKK: Nagy 14/3, Kovács G. -, Burkholder 21/3, Daniels 5, Horváth 6. Csere: Hegedűs-Őry 4, Gáspár-Szalay 6, Vincze -, Böröndy 4. Edző: Gáspár Dávid

PEAC-PÉCS: Szücs R. -, Raksányi 5/3, Juhász -, Kuster 11/6, Siksniuté 12. Csere: Mandic 7/3, Licskai 9, Szücs L. -, Zele 10/3, Fűrész -, Sellei -. Edző: Boris Maljkovic

A felkészülés során immár harmadik alkalommal feszült egymásnak a két együttes.

A találkozó elején jobban kezdtek a pécsiek és a negyed derekára már nyolc ponttal is vezettek (7-15). Ezt a különbséget sikerült megtartaniuk az első játékrész végéig (14-22). A második negyedben próbáltunk közelebb férkőzni, de Mandic távoli dobásai nem engedték. A félidőre hatpontos előnnyel mehetett a PEAC (26-32).

A harmadik negyedre összekapták magukat a lányok és védekezésben és támadásban is feljavultak. Burkholder vezérletével fokozatosan dolgoztuk le hátrányunkat, amiből a negyed végére mindössze kettő maradt (43-45). A záró negyed elején Daniels egyenlített, majd Nagy Dóra és Burkholder kosaraival átvettük a vezetést. Lélektanilag a legjobbkor ragadtuk magunkhoz a vezetést, amit már nem engedtünk ki a kezünkből és így másodszor is legyőztük Boris Mlajkovic együttesét.

Csapatunk remek második félidei teljesítményével bravúrgyőzelmet ért el a jóval erősebb pécsiek ellen. A folytatásban vasárnap 10 órától a Play Off Sarajevo (BIH) ellen zárjuk az idei Göcsej Kupát.

A torna másik női mérkőzésén:

ZKK PLAY OFF SZARAJEVÓ – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 62-86 (14-17, 12-27, 22-21, 14-21)