Fontos győzelem a PINKK otthonában
2018. január 13.

Az idei első bajnokinkon közvetlen riválisunkkal a PINKK Pécsi 424 csapatával találkoztunk.

PINKK Pécsi 424- ZTE NKK 55 – 72 (16-9, 16-12, 15-24, 8-27)
Kozármisleny, Fodor Attila, Kovács Nimród, Vida Béla

PINKK Pécsi 424: Ruják 6, Sarok 11/9, Benke 14/12, Cheslek 7, Slaughter 8, csere: Sánta 2, Cukic 2, Jakovina 5/3, Kovalcsik, edző:Jens Tillman

ZTE NKK: Koziar 21/6, Kovács-, Jeffery 6/3, Hegedüs-Őri 7, Pavel 17, csere: Parker 15, Gáspár-Szalay 6/3, edző: Gáspár Dávid

Pontatlanul kezdtük a mérkőzést és a hazaiak két perc elteltével 8-0-ra vezettek. Első pontjainkat Parker szerezte a 4. perc elején büntetőből (8-2). A negyed felénél Cheslek és Ruják kosaraival, tíz ponttal vezetett a PINKK (12-2). A folytatásban is a hazaiak akarata érvényesült, de Parker és Gáspár-Szalay Virág pontjaival némileg faragtunk a hátrányunkból (16-9).

A második negyed elején Hegedüs-Őri Györgyi 2+1-vel zárkóztunk, de Benke hármasa visszavetett minket. Továbbra sem találtuk a játék ritmusát és a hazaiak rendre kihasználták megingásainkat. A haza tartották a tíz pont körüli előnyüket. A negyed hajrájában Pavel és Parker csökkentette a hátrányunkat (27-21). A végére maradt még egy Benke távoli és egy Sánta dupla, amivel 11 pontos hátrányba kerültünk (32-21).

A nagyszünet jót tett a lányoknak, mert egy egészen más csapat jött ki a parkettre. Próbáltunk faragni a hátrányunkon, de ekkor még egy-egy hárompontossal még tartották előnyüket a hazaiak. Pavel elkezdte gyűjtögetni a kosarakat és a védekezésünk is sokkal szorosabb lett. A negyed felénél Gáspár-Szalay hármasával indítottuk meg az igazi hajrát (43-35). Koizar, Hegedüs-Őri és Parker szállította a pontokat és 0-11-es rohanással a 28. percre kiegyenlítettünk (43-43). A negyed végén Jakovina kosarával még a PINKK vezetett (47-45).

A záró negyed elején Benke és Koizar hárompontost váltott, majd Pavel egy közelivel egyenlített (50-50). Keményen védekeztünk és ez nem tetszett a hazaiaknak és sokat hibáztak. Elkaptuk a ritmust és sorra szereztük a pontokat. A 35. percre 0-13-at rohanva szinte el is döntöttük a mérkőzést (50-63). Nem volt megállás Koizar, Hegedüs-Őri és Parker hozta a pontokat és teljesen elbizonytalanítottuk ellenfelünket. A végén Koizar büntetőivel alakult ki az 55-72-es végeredmény.

Rosszul kezdtünk, de a második félidőben az igazi arcunkat mutattuk és védekezésben és támadásban is ellenfelünk fölé nőttünk és megérdemelten nyertünk.

Gáspár Dávid:- Két arcunkat mutattuk meg ezen a találkozón. Az első félidőben érződött a lányokon, hogy régen játszottak tétmérkőzést, vagy egyszerűen így szálltunk le a buszról. Nem volt ritmus a játékunknak. A nagyszünet után egy teljesen más mentalitású csapat jött ki az öltözőből és fokozatosan vettük át a mérkőzés irányítását és végül megérdemelten nyertünk egy fontos mérkőzésen.