Fantasztikus siker! Elődöntőben a csapatunk!
2019. április 07.

A rájátszásában a PEAC Pécset, a második meccsen, Zalaegerszegen fogadtuk. A lányok, a pécsi mérkőzéshez képest még egy lapáttal rátettek és kettős győzelemmel jutottunk az elődöntőbe.

ZTE NKK-PEAC Pécs 77-58 (17-16, 21-11, 21-17, 18-14)
Zalaegerszeg, 500 néző, Jv: Földházi, Ádám, Rácz (Fekete)

ZTE NKK: Koizar 17/3, Maltsi 22/9, Pusztai 10, Ndiba 5/3, Parker 2, csere: Gáspár –Szalay 6, Horti 15, Kovács-, Benke-, Preisinger-, edző: Gáspár Dávid

PEAC Pécs: Vanloo 5/3, Wentzel 9/3, Simon 8, Tetemondova 5/3, Imovbioh 23, csere: Brewer 2, Ruják -, Gémes-Sarok 6/3, Tenyér-, edző: Meszlényi Róbert

A vendégek kezdek jobban és Tetemondova öt pontjával vezettek (4-5). Hazai oldalon Koizar és Pusztai volt eredményes. A 2. perc elején Koizar büntetőivel vettük át a vezetést. Pusztai újabb közelije után egy 6-0-s futással fordított a Pécs (8-12). A negyed feléig a vendégek játszottak pontosabban. Maltsi triplája hozta lendületbe csapatunkat és légiósunk újabb pontjaival megfordítottuk az eredményt és a negyed végén Koizar duplájával tartottuk meg minimális előnyünket (17-16).

A második negyed elején Maltsi, majd Wentzel szerzett egy-egy közelit (19-18). Nagy lendülettel játszott mindkét csapat. A Koizar, majd Gémes-Sarok és Vanloo is triplát szerzett és kiegyenlített a Pécs (24-24). Hosszú percekig Horti duplája jelentette az egyetlen kosarat. A negyed felénél, hazai időkérés után Gáspár –Szalay duplájával és Horti 2+1-vel, majd egy labdaszerzés után ismét csapatkapitányunk szemfüles góljával elléptünk ellenfelünktől (32-26). Az időkérés sem változtatott a pécsiek játékán, míg csapatunk elkapta a ritmust védekezésben és támadásban is (36-26). A 18. percben Brewer büntetője négyperces vendég góltalanságot tört meg (38-27). A félidőben megérdemelten vezettük.

A nagyszünet után Simon és Imovbioh pontjaival próbált lendületbe kerülni a PEAC, de Maltsi vezérletével, óriási akarással és elszántsággal játszottak a lányok. Remekül védekeztünk és fokozatosan szakítottuk le magunkról a vendégeket. A 25. percben Maltsi triplájánál már 17 pontos hazai előnyt mutatott az új eredményjelző (52-35). A vendégeknek még a büntetődobásokkal is meggyűlt a baja. A 27. percben Ndiba triplájával húsz pont közelébe kerültünk (57-38). A pécsiek csak büntetőből tudtak pontokat szerezni. A negyed hajrájában Imovbioh pontjaival faragott a hátrányán a PEAC (59-44).

Négy hazai ponttal kezdődött a záró negyed, majd öt vendég után Gáspár Dávid időt kért, hogy megtörje a pécsiek lendületét (63-49). Továbbra is remekül védtük az alsó posztokat és nem hagytuk levegőt sem venni a pécsi centereket. A 35. percben Maltsi hármasával, majd Horti 2+1-vel átléptük a húsz pontos különbséget (73-51). A hajrában egy kicsit kiengedtünk, de ezt is megengedhettük magunknak, hiszen a találkozó már korábban eldőlt. Az utolsó percekre Kovács, Benke és Preisinger is pályára lépett. A vége 77-58-as fantasztikus győzelem.

PEAC Pécs- ZTE NKK 130-154 a két győzelemig tartó párharcot, kettős győzelemmel csapatunk nyerte. Az elődöntőben a Sopronnal találkozunk.