Esélyeshez méltóan játszva győztük le a BEAC-ot
2018. március 03.

A 19. fordulóban a BEAC Újbuda együttesét fogadtuk és nem adtunk esélyt ellenfelünknek.

ZTE NKK- BEAC Újbuda 87-51 (23-10, 26-10, 25-13, 13-18)
Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport-és Rendezvénycsarnok
Jv:Fodor A., Rácz Zs., Esztergályos R., (Forrai S.)

ZTE NKK: Koizar 13/3, Kovács-, Jeffery 19/3, Hegedüs-Őri 11/3, Parker 16, csere: Pavel 19, Gáspár-Szalay 2, Vincze-, Liska 4, Gorjanácz 3, edző: Gáspár Dávid

BEAC Újbuda: Szabó -, Suppán 13, Pusztai P. 6, György 4, Kovács -, csere: Pusztai S.4, Süle 2, Angyal 4, Barnai 18, Zana -, Gocsmann -, Király -, edző: Balogh Judit

A feldobás után Koizar ziccerezett, majd Parker blokkja után Jeffery növelte az előnyünk egy duplával (4-0). Remekül védekeztünk és szerzett labdákból indulva a 4. perc elejére 9-0-ra elhúztunk. Az első vendég kosarat négy perc elteltével Angyal szerezte (11-2). A negyed felénél Pusztai duplájára Pavel felelt egy közelivel (13-4). A 7. percben Parker centerezése és Jeffery ziccere után Balogh Judit időt kért (17-4). Labdaszerzés után Kovács indításából Pavel ziccerezett (19-4). A vendégek nehezen tudták feltörni a védekezésünket. A hajrában Süle és György is szerzett egy-egy kosarat, amire Hegedüs –Őri büntetői érkeztek válaszul (23-10).

Jeffery kosarával kezdtük a második negyedet. Hegedüs-Őri büntetője után Jeffery ázta meg magát és sorozatban hat pontot szerzett. A 13. percre Pavel és Hegesüs-Őri pontjaival már 20 ponttal vezettünk (34-14). Vezetőedzőnk nem engedett egy perc kihagyást sem és továbbra is szorosan és keményen védekeztünk. A negyed feléhez érve Barnai duplájára Hegedüs-Őri triplája érkezett (37-16). Gáspár Dávid a vezetés tudatában bátran cserélt így Vince Virág és Liska Niki is pályára léphetett. Jeffery és Koizar hármasával növeltük előnyünket, míg a vendégeknél Pusztai szerzett egy közelit (43-18). A játékrész hajrájában Parker és Liska pontjaival távolodtunk, majd Pusztai duplájára Parker egy büntetővel válaszolt (49-20).

A nagyszünet után egész pályára kijött védekezni a BEAC, de a játék képében nem volt változás. Jeffery közelijével és Gorjanácz büntetőjével növeltük előnyünk (52-20). A vendégeknek ismét négy perc kellett az első pontok megszerzéséhez, majd Parker szerzett egy utolsó másodperces duplát (57-22). Suppán közelijére Koizar büntetői érkeztek (59-24). Ebben a játékrészben sokkal agresszívebben védekeztek a fővárosiak megnehezítve a könnyű kosarak szerzését. 26. percben Pavel büntetői és Koizar duplája után Barnai talált a gyűrűnkbe (63-26). A 27. percben Gorjanácz passzából Liska szerzett egy újabb szép tempót (65-26). Suppán 2+1-vel zárkózott a BEAC, majd Koizar büntetőzött pontosan. A 29. percben Pavel közelijével már 40 ponttal vezettünk (71-31). Az utolsó percen belül Pavel közeli és Barnai büntetők következtek, majd Pavel is büntetővonalról volt újra eredményes (74-33).

A záró negyed vendégkosárral kezdődött, majd Parker és Pavel is betalált (78-35). A 33. percben a 80. pontunkat Pavel szerezte büntetőből (80-75). A harcosságunk továbbra sem lankadt és minden labdáért harcoltunk. Gáspár Dávid sokat cserélt és így a támadójátékunk egy kicsit visszaesett. A 37. perc elején Gorjanácz büntetőivel növeltük pontjaink számát (87-40). A fővárosiaknál Barnai jeleskedett a pontszerzésben. A 38. percben Suppán ziccere után időt kértünk. (87-45). A hajrában Barnai és Suppán pontjaival zárkózott a BEAC és nekik köszönhetően sikerült átlépniük az 50 pontos határt (87-51).
Magabiztos játékkal megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.