Érvényesült a hazai pálya előnye
2014. április 23.
A Szekszárd játszhat az 5-6. helyért

Az 5-8- helyért folytatott rájátszás harmadik mérkőzésén, Szekszárdon próbáltunk szerencsét, de tudtuk, hogy nehéz lesz.

Az első negyedet jobban kezdte a hazai csapat. Egy 6-0 rohamot követően Ivanovic talált be először a szekszárdi gyűrűbe. Zele Dorina vitte hátán a csapatát és az ő valamint Scekic hármasával az 5. percben már tízen kettővel mentek a hazaiak (16-4).  Rengeteg ziccer kihagytak a lányok, a hazaiak pedig büntettek. A negyed hajrájában Mányoky Judit kapta el a fonalat és pontjaival három pontra zárkóztunk (20-17). A negyed végén Török Szilvi ellen szabálytalankodtak a hazaiak, amit edzőjük Magyar Gergely nem tűrt szó nélkül és technikait kapott a játékvezetőktől. Török mind a négy büntetőt értékesítette, majd Horváth Zsófi centerezett szépen és már egyenlő volt az állás (23-23). A végére Még maradt egy Studer dupla és a hazaiak vezethettek a z első felvonás végén (25-23).

A második negyed Singleton duplájával indult, majd a 13. percben egy Studer hármas érkezet (30-23). Nem jól kezdtük tehát ezt a negyedet. Zele duplájánál a 14. percben már időt kért Gáll Tamás. Az időkérés után Horváth Zsófi közép távolijával törte meg a kosárcsendet (32-25). Állandósult a hétpontos hazai vezetés. A 17. percben Török szerzett kosarat, majd Varga Zsófi robogott végig a pályán és négyre csökkentette a hátrányunk (35-31)- A következő támadásból sokadik próbálkozásra Scekic távolija behullott, majd Zele toldotta meg egy duplával csapata pontjait (40-31). A negyed hajrája egyértelműen a Szekszárdé volt és megérdemelten vezettek a félidőben (46-35).

A harmadik negyedben két percig kellett várni az első kosárra, de sajnos nem mi szereztük . A 23. percben Fuisz Viki duplájával és Mányoky Juci hármasával tíz pontra feljöttünk (50-40), de Zele újabb pontjával lehűtötte a lendületünket. A negyed végére fokozatosan húzott el a Szekszárd, kihasználva a hibáinkat. A 29 percben Scekic pontjaival és Theodorán büntetőivel tizenkilencre nőtt a hazaiak előnye (62- 43).

A záró negyedet letámadással kezdtük, az első kosarat mégis Hajdú szerezte ráadásul távolról és ezzel húsz pont fölé növelte csapata előnyét (65-43). Varga Zsófia még betalált, aztán teljesen szétesett a játékunk, mind támadásban, mind védekezésben. A Szekszárd Zele vezérletével könnyedén gázolt át rajtunk. A negyed hajrájában Fritz Juci hat pontot szerzett és kozmetikázta némileg az eredményt, de zárásként Studer Ágnes hármasa jól mutatta, ezen az estén nem hagyott esélyt csapatunknak a hazai együttes.

Így a Szekszárd az 5-6. helyért a Győrrel mérkőzhet majd, míg csapatunk az MTK ellen kezdhet a 7-8.hekyért az MTK ellen.

Atomerőmű KSC Szekszárd- ZTE NKK 87-57 (25-23, 21-12, 16-8, 25-14)

Atomerőmű KSC Szekszárd: Scekic 16/12, Zele 32/6, Studer A. 14/6, Dusanic 5, Singleton 9 csere: Hajdu 3/3, Theodoran 4, Tamis-, Árvai-,S imon 2, Studer Z. 2 Edző: Magyar Gergely

ZTE NKK: Török 8, Varga 7, Czukor 2, Horváth 6, Ivanovic 6 csere: Fuisz 4, Mányoky 14/6, Fritz 8, Vágvölgyi 2, edző: Gáll Tamás