Érvényesült a hazai pálya
2015. március 17.
A harmadik negyedben dőlt el a találkozó

Jól kezdtünk az első negyedben. Mackay és Darida is hármassal kezdett. A hazaiaknál Allison tartotta a lépést a lányokkal. A 6. percben Nagy újabb távolijával négy p9onttal vezettünk (10-14). Zele is hármassal jelentkezett, amire az ex zalaegerszegi Czank válaszolt. A 8. percre Culibali pontjaival döntetlenre zárkózott a DVTK, de a vezetést nem tudták átvenni. A negyed hajrája Mackay-é volt. Az amerikai lány két hármast is hintett és így meglepetésre hét ponttal vezettünk az első negyed után( 22-29).

A második negyed elején egy 6-0-s rohammal egy pontra zárkózott a DVTK, de Nagy Dóri pontjaival tartottuk az előnyünket( 31-36). A negyed második fele a hazaiaké volt és Rasheed és Allison pontjaival  öt egységgel meglépett a házigazda. A negyed zárásaként ismét Mackay villant távolról és közelebb lőtte csapatunkat  a nagyszünetre( 44-41).

A harmadik negyed elején Szélesy és Nagy pontjaival visszavettük a vezetést (44-45). Ezzel egy időre el is lőttük a puskaporunk és a DVTK kihasználva  a hullámvölgyünket 13-0-ás etapot repesztett (57-45). A 27. percben Mackay hármasa törte mega gólcsendünket, de a lendületbe jött hazaiakat nem sikerült kizökkentenünk( 67-56).

A záró negyed Szélesy pontjaival kezdtünk, de rögtön jött a válasz rá a másik oldalról. Fokozatosan húzott le a házigazda és Allison ponterősségének köszönhetően már a húsz pontot is átlépték a mérkőzés végére.

Két negyeden keresztül partiban voltunk ellenfelünkkel, de a második két negyedben nem tudtuk megismételni az előzőket. A hazaiak második félidei jó játékuknak köszönhetően begyűjtötték a továbbjutáshoz fontos győzelmet.

Aluinvent-DVTK Miskolc – ZTE NKK 93-70 (22-29, 22-12, 23-15, 26-14)

Aluinvent-DVTK Miskolc: Czank 10, Bálint 6/6, RASHEED 14/6, ALLISON 19, COULIBALY 8.
Csere: Dubei 9/3, BISHOP 15, Ciappina 8/6, Szabó P. 4, Arad, Sikora.

ZTE NKK: NAGY D. 23/9, Darida 3/3, MACKAY 25/15, Szélesy 6, Zele 9/3.
Csere: Aldazabal 4, Velkey, Varga, Ambrus

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a DVTK-nak. Folytatás pénteken Zalaegerszegen.

Fotó: Borsod online