Előny a PINKK-nél
2015. április 04.

Az 5-6. helyért zajló rájátszás első mérkőzésén Komlón a PINKK Pécsi 424 ellen léptünk pályára.

Az első percben Őri és Zele váltott kosarat, majd Halvarsson pontjaival szerzett vezetést a hazai csapat (6-2). Nehezen vettük fel a mérkőzés ritmusát ellenben a Pinkkel, akik Sarok hármasával és Engell közelijével növelték előnyüket (11-4). A 6. percre Nagy Dóri pontjaival zárkóztunk. Továbbra is a hazaiak irányítottak és tartották megszerzett előnyüket. Nagy Dóra pontjai tartották a lépést a hazaiakkal. A csereként beálló Szélesy és Aldazabal is ponttal mutatkozott be, míg a másik oldalon Stewart és Nagy Dorottya volt eredményes (20-12). A negyed hajrája a PINKK fölényét hozta és Nagy Dorottya pontjaival már tízre növelték előnyüket. A sípszó előtt még Darida Csilla dobott egy közelit és így nyolcpontos hátrányban folytathattuk a találkozót (26-18).

Halvarsson közelijével és pontos büntetőivel kezdődött a második negyed, ahol továbbra sem tudtuk felvenni a ritmust. A hazaiaknál Sarok szerzett újabb pontokat és a 14. percre már 35-18-ra vezettek. Gáll Tamás időt kért.  Nem segített a rövid szünet. Sánta, majd Ruják is mattolta védelmünket és húsz pont fölé tolták előnyüket (39-18). Hat perc gólképtelenség után Nagy Dóri szerzett végre pontokat (41-23). A negyed vége felé közeledve Mackay rázta meg magát és egymás után kétszer is távolról volt eredményes (43-29). Az utolsó percben Nagy Dorottya is hintett egy hármast, majd Zele pontjaira Stewart válaszolt (48-31).

A nagyszünet után két percig egyik csapat sem tudott pontot szerezni. A 22. percben Aldazabal szerzett kosarat, majd két perccel később ismét ő volt eredményes (48-35). Négy perc után Stewart dobta az első hazai kosarat. A 25. percben Mackay pontjaira Stewart válaszolt így nem csökkent a hazai előny (52-37). Légiósai révén tovább növelte előnyét a PINKK és a 28. percben már 24 ponttal mentek (64-40). A negyed végéhez közeledve Szélesy Judit dobott hárompontost, majd Velkey Krisztina toldotta meg egy duplával és ezzel újra húszon belülre kerültünk (64-45).

A záró negyed elején Ruják köszönt be egy duplával, amire Mackay válaszolt, majd Halvarsson is hintet egy kettest (68-47). Egy 8-0-s rohammal a 13 pontra zárkóztunk. Stewart és Ruják pontjaival rendezte sorait a hazai csapat, amire Gáll Tamás időt kért.  A rövid pihenő után sem változott a játék képe. A hazaiak visszaállították a húszpontos különbséget és magabiztosan nyerték meg a találkozót.

PINKK Pécsi 424 – ZTE NKK 88-67 (26-18, 22-13, 18-14, 22-18)
Komló, Sportcentrum

PINKK Pécsi 424: Őri 10/6, Egnell 8, Halvarsson 16, Ruják 9/3, Sarok 8/6 , csere: Sánta 10, Nagy 13/3, Stewart  14, Domokos -,Laczi-

ZTE NKK: Varga 5, Nagy 24/6, Szélesy 9/3, Mackay 13/9, Zele 6, csere: Darida 2, Velkey 2, Ambrus -, Aldazabal 6, Jurkó - edző: Gáll Tamás

A játék képe alapján megérdemelt a hazai siker és ezzel a párharcban 1-0ra vezet a PINKK. A folytatás április 8-án szerdán, Zalaegerszegen 17 órától.