Egypontos vereség
2022. október 30.

Az NB I/B Fehér csoportjának harmadik fordulójában a Törekvés SE ellen leptünk pályára az első félidő a hazaiaké volt, míg a másodikban sikerült fordítanunk, de a győzelmet nem sikerült megszereznünk.

Törekvés SE-ZTE NKK 67-66 (19-17, 20-10, 12-25, 16-14)
Budapest, Jv: Tóth, Bátovszky

Törekvés SE: Darázsi 18/3, Mohos 2, Dobos 14/6, Egri Z. 15. Szilvási 3, csere: Fábián, Strbik 5, Rivasz 2, Sváb 6, Egri V.2. Edző: Beliczay Zsolt

ZTE NKK: Kovács 10/6, Ács 14, Horváth Fa. 12, Szórád 4, Jurkó 16, csere: Horváth Fru. 2, Balogh 4, Molnár 4, edző: Czukor Bence

A feldobásnál sikerült megszereznünk a labdát, de pontot csak a második támadásunkból tudtunk szerezni Jurkó Noémi révén. A negyed felénél sok hibát vétettünk és átvette a vezetést a házigazda. Dobos vezérletével próbált elszakadni tőlünk a Törekvés, de nem hagytuk magunkat és mindössze két ponttal, 19-17-re vezettek az első negyed végén. A második negyedben sem voltunk elég élesek, csak villanásokra mutattuk meg igazi arcunkat. Sok eladott labdából könnyű kosarakat kaptunk és faultokat is. Nem tudtuk felvenni a hazaiak ritmusát és a 17. percben már tízpontos hátrányban voltunk (33-23). A félidő hajrájában is sokat hibáztunk, így megérdemelten vezetett a félidőben a fővárosi alakulat.

A nagyszünet után teljesen más arcunkat mutatva, harcosan érkeztünk meg a meccsbe. A védekezésünk összeállt és a támadásaink is pontosabbak lettek. A hazaiakat sikerült meglepnünk és fokozatosan dolgoztuk le hátrányunkat. Járt a labda, jól passzoltunk és a helyezkedésünkkel rendre zavart okoztunk ellenfelünk védekezésében. A negyed utolsó momentuma Horváth Fruzsi faulttal együtt szerzett ziccere volt, ami hosszú idő után újra előnyt jelentett csapatunknak (51-52). A záró negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, ami kiélezett végjátékot vetített előre. Ács Alexandara remekül játszott, fontos kosarakat szerezve. Az utolsó percre 65-61-re elhúztak a hazaiak, majd Kovács hármasával egy pontra zárkóztunk. A Darázsi közelijével lépéselőnybe kerültek a fővárosiak (67-64). Volt lehetőségünk egyenlíteni, de a távoli dobásunk kimaradt, Jurkó még szerzett egy közelit, de ez kevés volt a győzelem megszerzéséhez.