Egyenlítettünk- jöhet a harmadik felvonás
2014. április 18.
Magabiztos, jó játékkal győztük le a Szekszárdot!

Az első negyedben Török Szilvi kezdte meg a pontgyártást Horváth Zsófival egyetemben ( 6-0). Szorosan és jól védekeztünk és a vendégek Theodorán révén csak a 3. percben találtak be először( 6-2). Továbbra is lendületben maradtak a lányok és az ötödik percben már kilenc ponttal vezettünk( 11-2). Magyar Gergely időt is kért. A vendégek nem találták a ritmust és a védekezésünk ellenszerét. Horváth Zsófi és Fuisz Viki pontjaival már 19-2-re vezettünk. A 9. percben Hajdu hintett egy hármast, amire Gáll tamás időkéréssel reagált. A hátralévő időben Horváth Zsófi szerzett egy duplát, majd Mányoky Juci egy távoli( 24-5).

A második negyed elején két vendégkosárral indult, majd két hazai következett( 28-9). A 15cpercben Gáll Tamásnak időt kellett kérnie, mert a vendégek egy 7-0-s rohammal közelítettek( 18-16). Az időkérés után egy labdaszerzésből indultunk de Varga Zsófi erős labdáját Czukor Tündi nem érhette utol. Erre edzőn kicsit vehemensen reagált és belerúgott egy hirdető táblába. Az esetet a tábla bánta,  emellett egy technikai  is járt a jelenetért. A Szekszárd ezt egy négypontos akcióval hozta( 28-19). A 17. percben Varga Zsófi büntetője törte meg a hazai kosárcsendet és újabb lendületet adott a csapatnak. Újra Török Szilvi pillanatai következtek, aki előbb két büntetővel, majd egy remek passzal segítette csapatát,amiből Varga Zsófi szerzett újabb pontot. Sőt a következő támadásnál labdát szerzett és simán ziccerezett( 35-21). A félidőre 12 pontos előnnyel vonulhattunk( 37-25).

A harmadik játékrészt kapkodva kezdte mindkét csapat, majd Scekic dobott a világ végéről egy hármast( 37-28). A negyed felénél Dusanic pontjaival hat pontra zárkózott a vendégcsapat(39-33). Horváth Zsófi szép megmozdulásával újra növeltük előnyünket, majd Dusanic sportszerűtlen hibáját követően Varga Zsófi büntetőivel újra tíz volt a különbség( 43-33). Dusanic összeszedte ötödik hibáját és idő előtt padra kényszerült. A negyed végéig felváltva estek a kosarak és maradt a félidei 12 pontos vezetés(54-42).

A záró negyed Czukor Tündi találatával indult, majd Zele Dorina talált a zalai gyűrűbe. A 33. percben előbb Ivanovic, majd Mányoky hintet egy –egy hármast és újra megnyugtató távolságba kerültek a vendégek( 62-44). A 36. percben Ivanovic kosarával már 20 ponttal si mentünk(66-46). Ekkor villámhajrába kezdett a vendégcsapat és Sckic vezérletével fokozatosan zárkózott. A hajrára némileg izgalmassá tették a mérkőzést, de utolérni már nem tudták a mieinket( 73-63).

Összességében egy jó kezdés mindent meghatároz,. Ez így történt ezen a mérkőzésen és amellett, hogy jól védekeztünk az első félidőben, pontosan is dobtunk Török Szilvi jól irányított , Horváth Zsófi pedig extázisban és extrán játszott dupla duplát elérve: 20pont, 13 lepattanó és 27 IBM pont. Ezzel a sikerrel továbbra is versenyben vagyunk.

ZTE NKK – Atomerőmű KSC Szekszárd 73-63 (24-5, 13-20 17-17, 19-21)

ZTE NKK: Török 10/3, Fuisz 3, Czukor 5/3, Vágvölgyi 2, Horváth Zs. 20. Csere:
Varga 13, Mányoky 10/9, Ivanovic 10/6. Vezetőedző: Gáll Tamás.

Atomerőmű KSC Szekszárd: Scekic 24/6, Theodorán 3, Dusanic 7, Zele 15/3, Singleton 2. Csere: Hajdu -, Tamis 12/12, Simon -, Studer Zs. -, Kotnyik -. Vezetőedző: Magyar Gergely.

Gáll Tamás: – Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, bár a folytatás nem volt olajozott, kellő előnyt őriztünk meg a győzelemhez.

Magyar Gergely: –Az indiszponált kezdésünk meghatározta az egész mérkőzés képét, hiába küzdöttünk és próbáltunk visszajönni, nem sikerült.

A párharc tehát 1-1. A folytatás szerdán Szekszárdon!