Tatai SE - ZTE NKK II. 68 - 71 (15-19, 23-18, 17-14, 13-20)
Tata, Vaszary János Ált. Isk. Játékvezetők: Kéri István, Kaposi Renátó

Tatai SE: Kuller 13/3, Orsós 3, Kiss J. 10, Gusztafik 17, Gyöngyösi 2, csere: Kiss Cs. 0, Jagicza 2, Kurucz 6, Szüts 15

ZTE NKK II.: Preisinger 17/15, Böcskei 15/6, Horváth Fanni 16, Horváth Fruzsina 3, Jurkó 16, csere: Kaj 4.

Az első negyedet megnyerték a lányok, a második negyedtől a hazaiak irányítottak és a félidőben már ők vezettek (38-37). A nagyszünet után is szoros, kiélezett csatát vívtak a csapatok és a záró negyed hajrájáig a Tata vezetett. A végjátékban pontosabban játszottak a lányok és Preisinger és Jurkó pontjainak köszönhetően sikerült megfordítani és megnyerni a mérkőzést.

Horváth Zsófia: -Nagyon örülök a győzelemnek és büszke vagyok a Lányokra! Lassú tempóban zajlott a mérkőzés, amiben mi jól megtaláltuk a ritmusunkat. Jobb százalékkal is dobtunk, mint általában szoktunk és ügyesen használtuk ki az ellenfél hibáit. Voltak hibák ugyan, főleg alap dolgokban, de mindig tudtunk egy kis pluszt hozni, hogy nálunk maradjon az előny. A meccs végén a taktikát is nagyon ügyesen hajtották végre a Lányok, aminek külön örülök!

A folytatásban április 27-én 14 órától a középmezőnyhöz tartozó Kiss Lenke Kosárlabda Akadémia csapatát fogadjuk.