Csak az első félidőben tudtuk tartani a lépést a Sopronnal
2018. október 17.

Második hazai mérkőzésünkön a bajnokságban a címvédő Sopron Basket csapatát fogaduk. Az első félidőben egyenrangú ellenfelei voltunk a bajnoknak. A harmadik játékrészben a pontosabban játszó vendégek eldöntötték a mérkőzést.

ZTE NK - Sopron Basket 72-95 (21-21, 25-27, 6-26, 20-21)
Zalaegerszeg, 300 néző, Jv: Tőzsér, Goda, Kaskötő-Csabai. (Ell: Shaffer)

ZTE NKK: Koizar 6, Kovács 12/3, Harrison 11/9, Hegedüs-Őri 8, Parker 5. csere: Gáspár- Szalay 4, Horti 13/6, Benke 6, Ndiba 7, Preisinger -, edző. Gáspár Dávid

Sopron Basket: Turner 4, Fegyverneky 8, Czukor 5, Dupree 22, Zahui 21. csere: Salvadores 7/3, Dubei 2, Crvendakic 22/3, Varga-, Wenninger-, Határ 4, edző: Roberto Iniguez

Kipontozódott: Határ, Zahui,

Soproni kosárral kezdődött a találkozó, majd Harrison szerezte a mérkőzés első távoliját (3-2). Nehezen állt össze a védekezésünk és gyors kosarakkal ellépett a vendégcsapat (5-10). A 6. percben Zahui pontjaival már hét ponttal vezettek a soproniak (7-14). A folytatásban határozottabb védekezésre váltottunk és Harrison triplájával és Kovács 2+1-vel egy pontra zárkóztak (13-14). A hajrában Horti Dóra harcosságának és eredményességének is köszönhetően kiegyenlítettünk (21-21).

Egy kivédekezett támadás és egy Kovács dupla volt a második negyed első percének története. Dupree 2+1-re Gáspár-Szalay ziccere volt a válasz, majd Hegedüs –Őri gyömöszölt be egy közelit, ami után Iniguez mester időt kért (27-24). A 14. percben Fegyverneky ziccerére Parker válaszolt, így tartottuk négypontos előnyünk (30-26). A negyed felénél Czukor büntetőjével egy pontra zárkózott a címvédő (32-31). Harcosan védekeztek a lányok hibára kényszerítve a vendégeket. Harrison hármasával lőtávolon kívül tartottuk ellenfelünket (35-31). Crvendakic büntetőivel zárkóztak a vendégek, de jött Horti Dóra triplája és Iniguez mester újra időt kért (38-34). A 18. percben Zahui büntetőivel egyenlített a Sopron (38-38). Fegyverneky közelijével újra a vendégek kerültek előnybe (40-42). Hazai időkérés után Horti remek egyéni akcióból egyenlített, majd a faultolásáért járó büntetőt is értékesítette (43-42). Dupree büntetőire újabb Horti hármas érkezett. Az utolsó fél percben Zahui és Czukor pontjaival a Sopron került előnybe a nagyszünetre (46-48).

A harmadik negyed elején két gyors kosárral és büntetőkkel növelte előnyét a Sopron, míg csapatunk három percig nem talált a gyűrűbe (46-54). Ndiba büntetői törték meg a gólcsendet, de nem állították meg a vendég rohamokat. A Sopron pontosabban dobott és többször élvezték a játékvezetők támogatását is a faultok fújásánál. A negyed feléhez érve fokozatosan nőtt a vendégek előnye (48-61). Teljesen elvesztettük a ritmust, amit a Sopron kegyetlenül kihasznált légiósai révén (49-66). Az időkérés sem segítetett és sorozatban rossz megoldásokat választottak a lányok támadásban. A vendégeknél Dupree nem tudott hibázni. A rettentő hosszú gólcsendet Benke hármasa törte meg a negyed hajrájában (52-73).

A záró negyed elején tovább robogott a Sopron. A 33. perc elején Kovács bravúros hármasával zárkóztunk (57-80). A negyed felénél Iniguez mester sokadik reklamálásáért kapott technikait, a büntetőt Hegedüs-Őri értékesített. A hajrában sem engedett ki a Sopron és végül második félidei meggyőző és ponterős játékának köszönhetően megnyerte a találkozót.