Csak a tripla!- Jó védekezés és a kiváló távoli dobásmutató volt a siker titka
2020. január 04.

A 14. fordulóban a Cegléd csapatát fogadtuk. Az első percek kiegyenlített játéka után remek védekezéssel és jó triplázással hoztuk az idei első bajnokinkat.

ZTE NKK-VBW CEKK Cegléd 96-63 (24-19, 30-15, 17-14, 25-15)
Zalaegerszeg, 500 néző, Jv: Boros, Nyilas, Kovács

ZTE NKK: Nagy 14/12, Kovács 8/6, Burkholder 20/12, Ndiba 12/6, Horti 5, csere: Hayes 10, Kuttor 9/3, Delic 15/3, Jurkó 3/3, Dömötör-, edző: Horváth Zsófia

VBW CEKK Cegléd: Swanier 6, Szirony 4, Gorjanácz 19/12, Brezinova 14/9, Higgins 12, csere: Licskai 8/3, Böröndy-, Kobolák-, Révész-, edző: Gabriell Carrasco

Ndiba első triplakísérlete még kimaradt, de a következő már ült a gyűrűben. Ez volt a válasz Higgins négy pontjára (3-4). A folyatatásban triplazuhatagot zúdítottak a lányok a vendégekre: Burkholder kétszer, Nagy egyszer volt eredményes (12-4). Vendég időkérés után Brezinova is hármast szerzett (12-7). Légiósai vitték előre a Ceglédet és három pontra zárkóztak (14-11). A negyed második felében Delic hozott új lendületet a játékunkba, míg a másik oldalon ez Licskairól is elmondható volt, hiszen hat pontot szerezve lőtávolon belülre zárkóztatta csapatát (18-17). Az utolsó percen belül Nagy és Kuttor triplái kellettek az előnyünk megszilárdításához (24-19).

A második negyed elején Kovács triplájával és Delic tempójával tíz pontra nőtt az előnyünk (29-19). Nagy távolijánál már a nyolcadik hazai hárompontosnak tapsolhattunk. Jól védekeztünk és ez nem feküdt a vendégeknek. A 14. percre Horti büntetőjével már 15 ponttal vezettünk (37-22). Nem hagyott alább a lányok lendülete a folytatásban sem és láthatóan élvezték a játékot. A 19. percben Burkhodler triplájával húsz pontra nyílt az olló a csapatok között (49-29). A félidő utolsó percére is maradt még egy hazai tripla a 11. távolit Delic szerezte (54-34).

A félidőben 13/11-es, 85%-os triplamutatót produkáltunk és a 17 gólpassz is magáért beszélt.

Szorított a védekezésén a szünet után a Cegléd, amitől nehezebben vettük fel a ritmust. Gorjanácz hármasa után Burkholder is szerzett egyet, így nem csökkent a távolság a csapatok között (63-42). A negyed felére a védekezésünk megszilárdult és egyre jobban kijött a csapatok közti különbség. A negyed második felében is az történt, amit szerettünk volna és Kuttor közelijével már 25 ponttal jártunk előrébb ellenfelünknél (69-44). A negyed végén Delic és Licskai szerzett még egy-egy közelit (71-48).

Gorjanácz triplája nyitotta a záró negyedet, amire válaszul négy zalai pont érkezet (75-51). Nagy hármasával és Kuttor közelijével már a 80 pontot ostromolta csapatunk, majd a 34. percben Burkholder duplájával át is léptük azt (82-55). A tetemes előny tudatában sem vettünk vissza és hasonló intenzitással játszottunk, mint az elején. A találkozó hajrájában Jurkó és Dömötör is lehetőséget kapott. Az utolsó percben Kovács nagyon messziről, Jurkó pedig normál távolságból szerzett távolit (96-63).

Az idei elő bajnokinkat magabiztos és lendületes játékkal, megérdemelten nyertük meg.