tippmix
Bronzérmes a ZTE NKK
2019. május 03.

Az utolsó bajnoki mérkőzést játszottuk a 2018/2019-es szezonban és a lányok nagyot küzdve és szinte végig vezetve nyerték meg a klub történetének második bajnoki bromzérmét!

ZTE NKK-CM CARGO UNI GYŐR 80-60 (21-21, 21-10, 15-15, 23-14)
Zalaegerszeg, 500 néző, Jv: Papp, Praksch, Söjtöry (Várhalmi)

ZTE NKK: Koizar 16/6, Pusztai 15/9, Maltsi 17/6, Ndiba 10/6, Parker 10, csere: Kovács -, Gáspár-Szalay 2, Horti 10. Preisinger-, edző: Gáspár Dávid

CMB Cargo Uni Győr: Czank -, Raksányi 11/6, Mandic 2, Spanou 22/9, Gray 21, csere: Varga -, Krnjic -, Török 2, Nagy 2. Szabó-, edző: Milos Pavlovic

Parker előbb szerelte Gray-t, majd mellőle szerezte a mérkőzés első pontjait (2-0). Raksányi egy távolival válaszolt, majd újra Parker következett (4-3). Ndiba közelije után Gray és Spanou pontjaival fordított a Győr (6-10). A 4. perc elején Parker ziccerezett, majd Maltsi hármasával fordítottunk. Ndiba is szórt egy távolit, majd Gray egyenlített egy duplával (14-14). nem tudtak egymástól elszakadni a csapatok és érezhető volt az akarás és a feszültség a lányokon. A hajrában Pusztai büntetőivel és Maltsi közelijével három ponttal vezettünk, de Raksányi egy távolival kiegyenlített (21-21).

Mindkét oldalon kimaradt egy-egy támadás, majd Spanou szerzett egy távolit (21-24). A 12. perc elején Maltsi két védő szorításában szerzett egy közelit (23-24). Horti Dóri 2+1-es akciójával fordítottunk (26-24). A 13. perc elején Nagy egyenlített. Sigi mentett nagyot, majd Varga passzolt Hortihoz, aki faulttal együtt szerzett kosarat (29-26). A negyed feléhez közeledve Gáspár-Szalay ziccerezett, majd Gray faragott büntetőkkel a győriek hátrányán (31-28). Pusztai közép távolija után a vendégek idők tértek (33-28). Lélektanilag fontos pillanatokban szereztünk labdát és a Sigi révén fontos kosarat (35-28). Jól védekeztünk és Pusztai Petra hármasával már tíz ponttal vezettünk (38-28). Újabb vendég időkérés után Mandic talált a gyűrűnkbe, hosszú idő után (38-30). A 18. percben Pusztai kimaradt triplakísérletét tette vissza Koizar (40-30). Az utolsó fél percen belül Maltsi büntetőivel távolodtunk (42-31).

Kemény védekezéssel kezdte a vendégek és ez nem nagyon ízlett nekünk. Gray büntetőivel tíz ponton belülre jöttek fel a győriek. Mindkét csapat kapkodott és ez a rossz átadásokban látszott meg. Három perc elteltével a Parker szerzett kosarat, majd Gray 2+1-vel zárkózott a Győr (44-36). Pusztai duplájára Raksányi válaszolt. Nagy volt a kapkodás mindkét oldalon. A 26. perc elején Ndiba triplája a legjobbkor jött (49-38). Spanou és Raksányi büntetőivel közelített a vendégcsapat (49-41). Koizar talált rést a vendégek védelmén és szerzett könnyű ziccert (51-41). A 28. percben görög hárompontosokat láthattunk, előbb Spanou, majd Maltsi volt eredményes (54-46). A negyed utolsó percén belül Pusztai hármasa kimaradt, majd a lepattanót Ndiba Koizarhoz passzolta, aki nem hibázott a triplavonalon túlról (57-46).

Pusztai Petra triplájával kezdtük a záró negyedet, amire Török egy közelivel felelt. A 32. perc elején Maltsi és Gray váltott kosarat (62-50). A találkozó során Horti, hol pedig Parker vívott ádáz csatát Gray-jel. Állandósult a tíz pont körüli előnyünk. A lányok óriásit küzdöttek. A 34. percben Horti és Ndiba büntetőivel szilárdítottuk meg előnyünket (66-52). Gray büntetői után egész pályás letámadással próbálkoztak a vendégek. Horti, majd Gray is kosarat szerzett (68-56). Koizar büntetőivel elértük a 70 pontot (70-56). Kevesebb, mint négy perc volt hátra, amikor Spanou büntetői után a vendégek időt kértek. Koizar büntetői után Gray ziccerezett, majd osztrák irányítónk irdatlan messziről szerzett egy távolit (75-60). Kevesebb, mint kettő perc volt hátra, amikor Petra tiszta helyzetből szerzett újabb triplát (78-60). Csapatunk extra erőket mozgósított a mérkőzésen és minden tekintetben felülmúltuk ellenfelünket.

Nagyon jó leírni és a világegyetembe kiabálni, hogy bronzérmes a ZTE NKK!