Az esélyes csapat nyert
2016. december 04.

Vasárnap este a statisztikák szerint( és a hazai weboldal számításai szerint) a 65. Sopron-Zalaegerszeg mérkőzést játszották a csapatok. A hazai pálya ezúttal is a többszörös bajnokot segítette.

Uniqa Sopron-  ZTE NKK 72-52 (20-11, 20-14, 22-14, 10-13)

Sopron, Novomatic Aréna

Uniqa Sopron: Fegyverneky 8, Turner 3, dubei 3/3, Crvendakic 15, George 13/3, csere: Krnjic 8, Weininger 4, Határ 8, Drammeh 10, Czukor -, Böröndy D.-, edző: Sterbenz László

ZTE NKK: Nagy 14, Kovács C. 2, Burkholder 4, Daniels 6, Horváth 1, csere: Őri 13/3, Böröndy 7/3, Orsó-, Velkey -, Gáspár-Szalay 5/3, Vincze -, edző: Gáspár Gávid

Az első egyed elején a hazaiak akarata érvényesült és nehezen tudtuk velük tartani a lépést. Fokozatosan növelte előnyét a Sopron és a 7. percben már tíz ponttal vezettek (16-6). A negyed hajrájában Őri és Böröndy pontjaival kilencre csökkentettük a különbséget (20-11). A második negyed elején próbáltunk zárkózni, de nagyon sok volt a hiba mindkét oldalon. A 16. percre Burkholder duplájával öt ponra zárkóztunk (28-23). A negyed végét megnyomta a Sopron és a megnyugtatóvá tette előnyét a nagyszünetre (40-25). A harmadik játékrészben  tovább tartott a hazaiak lendülete. Volt egy kisebb fellángolásunk, de a sok kihagyott ziccer a hazaiak malmára hajtotta a vizet. A negyed végére tovább növelte előnyét a sopron(62-39). A záró negyedben a hazaiaknál már a cserék játszottak javarészt, pihentetve a kulcsjátékosokat a jövő heti fontos mérkőzésekre. Próbáltunk szűkíteni a távolságon, de állandósult a húsz pont körüli különbség. A negyedet megnyertük, de a találkozót már korábban elvesztettük.

Sajnos a mezőnydobószázalékunk elmaradt a várhatótól (28%), és a távoli dobásaink semültek úgy mint az előző meccseken (21%). A lepattanózásban viszont partiban tudtunk lenni és az eladott labdáink is kevesebbek voltak ellenfelünknél. Ha a dobóhelyzeteinket jobban értékesítjük szorosbbá tudtuk volna tenni a találkozót.

Gáspár Dávid: - Gratulálok a Sopronnak, hiszen eséylesként, megérdemelten és magabiztosan  hozták a mérkőzést. Gratulálok a cspatomnak is mert lepattanózásban jól teljesítettünk és jó dobóhelyzeteket is kreáltunk, pont ahogy felkészültünk belőlük. A befejezéseknél akadtak problémák, nagyobb hittel és koncentrációval szorosabbá tehettük volna a mérkőzést.