Az első félidőben túl nagy előnyt adtunk a PINKK-nek
2022. január 16.

A 12. forduló rangadóján a PINKK PVSK U23-as csapatát fogadtuk. A rutinos vendégek az első félidőben gyors és pontos játékuknak köszönhetően nagy előnyt szereztek, amivel kitartottak a mérkőzés végéig.

ZTE NKK- PINKK PVSK U23 74-88 (17-27, 18-30, 17-14, 22-17)
Zalaegerszeg, 100 néző, Csák, dr. Popgyákunik

ZTE NKK: Kovács 17/6, Frindt 8/6, Horváth Fru., Gorjanácz 13/3, Pap 24. csere: Ács 2, Soós 6, Szórád 4, edző: Bencze Tamás

PINKK PVSK U23: Tenyér 15/3, Szűcs 8/3, Révész 11/3, Vincze 24/6, Borbás 12/3. csere: Jáhni 18, Földing, Ackermann. edző: Kovács Martin

Kispadunkon Bencze Tamás volt kénytelen irányítani, mivel vezetőedzőnk Czukor Bence karanténba került kontaktszemélyként, míg másodedzőnk Rózsás Gábor betegség miatt volt kénytelen kihagyni a bajnokit. A PINKK kispadján Kovács Martin ült, aki még Bencze Tamás irányította ZTE KK-val 2017-ben bronzérmet nyert a bajnokságban.

Pap Regina kosaraival ragadtuk magunkhoz a kezdeményezést az első percben, majd Gorjanácz hármasával távolodtunk (9-5). Fokozatosan lendült bele a több NB I-es visszajátszóval érkező PINKK és távoli dobásokkal sikerült fordítaniuk (9-13). Az időkérés sem javított a játékunkon, sőt a vendégek gyorsindulásokból és távoli dobásokkal tíz pont fölé tolták a különbséget (11-22). A negyed hajrájában Gorjanácz büntetőivel és Szórád szép középtávolijával zárkóztunk (17-27).

A második negyed vendég hármassal kezdődött, majd Gorjanácz szerzett egy közelit. A lepattanó szerzésben nehezen vettük fel a küzdelmet és továbbra is jó százalékkal céloztak a vendégek (19-32). A 13. percben Frindt szerzett távolit, majd Pap 2+1-es akciójának tapsolhattunk, de sajnos a különbség továbbra is tíz pont felett maradt (25-38). Sok hibával játszottunk, ponttalan átadások, labdavesztések, amiből könnyű kosarakat engedtünk ellenfelünknek. A hajrában Soós Dorina kétszer is jó ütemben lépett be a gyűrű alá és szerzett kosarat. A félidőben így is magabiztosan vezetett a PINKK (35-57).

Pontatlan támadásokkal kezdték a második félidőt a csapatok. A 22. percben Kovács tört be és szerzett kosarat faulttal együtt (38-57). Kijátszott akció végén Frindt hintett távolit ( 41-61). Hiába játszottunk nagy akarással, nehezen kerültünk dobóhelyzetbe, míg a vendégek továbbra is jól használták ki a helyzeteiket. A negyed felénél sikerült lendületbe jönnünk és húsz ponton belülre zárkóznunk. A 27. perc elején Kovács remek átadásából Soós volt eredményes, a vendégek pedig azonnal időt kértek (50-65). A hajrában egy pillanatig elbizonytalanodott támadásban a PINKK, de sajnos nem tudtunk élni a lehetőséggel. Szórád szerzett szép ziccert, de kaptunk három könnyű kosarat (52-71).

Kovács hármasával nyitottuk a záró negyedet, de nem tudtunk támadásban előrébb lépni. A PINKK sem játszott már olyan pontosan, mint az első félidőben, de így is tartani tudta az előnyét. A negyed felénél Kovács villant kétszer, előbb egy távolit szerzett, majd labdát csent és könnyű ziccert dobott (62-75). Vendég időkérés után Pap közelijével 11 pontra visszajöttünk, de Szűcs hármasával visszaverte felzárkózási kísérletünket a PINKK. Gyorsítani próbáltuk a játékot. Pap Regina hozta a pontokat a hajrában, de nem tudtuk már utolérni az előnyével jól gazdálkodó ellenfelünket (74-88).