Az első félidőben megalapoztuk a sikerünket
2021. október 02.

A második fordulóban az Ajka együttesét fogadtuk. Nem készültünk könnyű mérkőzésre és nem is volt az.

ZTE NKK- Ajka 84-68 (21-11, 25-13, 19-25, 19-19)
Zalaegerszeg, 100 néző, Jv: Esztergályos, Kovács

ZTE NKK: Sánta 9/3, Kovács 16/12, Horváth Fru. 2, Gorjanácz 21/9, Pap 14, csere: Soós 6, Horváth Fa., Frindt 16/9, Óházy, Molnár. edző: Czukor Bence

Ajka: Szabó 20/3, Shirian 11, Kalocsai 14, Lendér 6, Székely-Horváth 9/3, csere: Hidas 6, Tápai, Minteán 2. edző: Rónaszéki Szilvia

Jó ritmusban kezdtük a találkozót és a 2. percben 10-3-ra elléptünk. Kapaszkodni próbált a vendégcsapat, de Pap Reginát nem tudták tartani a palánk alatt. Jól védekeztünk és ellenfelünk nehezen talált a gyűrűnkbe. A negyed végére tízpontos előnyt szereztünk (21-11).

A második játékrész úgy alakult, ahogy szerettük volna. A védekezésünk masszív volt és támadásban is jól teljesítettünk. Gorjanácz Ági vette a kezébe a vezér szerepét és Pap Reginával az oldalán vitték előre csapatunkat. A félidőre megnyugtató 22 pontos előnnyel mehettünk (46-24).

8-0-s rohammal nyitott a nagyszünet után az Ajka, amit a 22. percben Kovács távolija szakított meg (49-32). Kezdett visszaesni a vendégek lendülete és Kovács újabb távolijával ismét húsz pont közelében jártunk (52-34). A folytatásban hullámzó volt a játékunk, főleg védekezésben voltunk puhábbak. A hajrában Frindt Niki és a névnapos Sánta Petra is elsüllyesztett egy-egy triplát (60-40). De nem nyugodhattunk meg, mert a vendégek nagy elánnal küzdve faragtak a hátrányukon (65-49).

Egy ajkai duplára Gorjanácz hármas érkezett a záró negyed elején, majd újabb könnyű vendég ziccert jegyezhettünk fel (68-53). Kicsit akadozott a támadójátékunk, de mindig volt valaki, aki egy picit lökjön az elakadt szekéren. A negyed felénél Kovács hintett újabb hármast, majd Pap toldotta meg pontjainkat egy duplával, egy szép akció végén (73-57). Lüktetett a mérkőzés, hiszen mindkét oldalon láthattunk szép kosarakat. A végén Frindt Niki egy utolsó másodperces, palánkos kosárral zárta le a találkozót, melyet megérdemelten nyertünk meg egy jó Ajka ellen.