Az első félidőben eldöntöttük a mérkőzést
2022. október 22.

Az idei szezonban az első hazai bajnokiját játszotta együttesünk. Az ellenfél a fővárosi Szent Pál Akadémia alakulata volt.

ZTE NKK-SZPA-HSE 87-57 (22-14, 28-9, 20-15, 17-19)
Zalaegerszeg, 50 néző, Jv: dr. Popgyákunik, Kovács

ZTE NKK: Kovács 20/12, Ács 13, Horváth Fa 10, Horváth Fru. 13, Jurkó 15, csere: Szakonyi-Nagy 3/3, Balogh 10/6, Péterfi, Jagodics 3/3, Molnár, edző: Czukor Bence

SZPA-HSE: Óvári 1, Takács 18/6, Fabini 8, Ecker 12, Tánczos 5, csere: Kovács K. 7/3, Solymosi 4, Opitz 2, edző: Bokor

Remek ritmusban kezdtük a találkozót és a 2. percben 8-1-re vezettünk. Jött egy kis rövidzárlat és a vendégek Takács kosaraival két pontra zárkóztak (8-6). Újra elkaptuk a ritmust és Kovács Gina pontjaival fokozatosan szakítottuk le ellenfelünket (22-14).

A második negyedben sem hagyott alább a lendületünk és a 14. percben Balogh távolija után időt kértek a vendégek (35-19). Nem törte meg a ritmusunkat a rövid szünet és ötletesen és a megszerzett labdákból gyorsan indulva növeltük az előnyünket. A félidőben gyakorlatilag megalapoztuk a sikerünket (50-23).

A nagyszünet után sem vettünk vissza a tempóból és a 25. percben Horváth Fanni kosarával már harminc pont fölé nőtt az előnyünk (63-32). A folytatásban már a fiatalok is lehetőséget kaptak, Szakonyi-Nagy Virág, Péterfi Anna és Jagodics Lilla is jól szállt be a mérkőzésbe. Szakonyi-Nagy Virág első kosarát szerezte a felnőtteknél, ami egy hárompontos volt.

Összeségében végig irányítva a mérkőzést, megérdemelt győzelmet arattunk a végig harcosan játszó fővárosiakkal szemben.