Az első csatát mi nyertük!
2018. április 04.

A rájátszás első mérkőzésén az Aluinvent DVTK ellen nagy csatát vívtunk és a végén mi örülhettünk.

ZTE NKK- Aluinvent DVTK Miskolc 68- 64 (14-13, 21-19, 16-13, 17-19)
Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport-és Rendezvénycsarnok, 400 néző
Jv: Györffy P, Söjtöri T., Minár L. (Gencsev)

ZTE NKK: Koizar 16/9, Jeffery 12/6, Gorjanácz 8/6, Hegedüs-Őri 8, Parker 10, csere: Pavel 12, Gáspár-Szalay 2, edző: Gáspár Dávid

Aluinvent DVTK: Fontenette 21/3, Raksányi 10/6, Zele 2, Melnika 14, Szabó 7/3, csere: Kiss 1, Nagy 7, Peckova 2, edző: Stafan Svitek

A kezdés előtt kiderült, hogy vendégeknél Brewer és Aldazabal nem játszik a mérkőzésen, míg nálunk Jeffery vállalta a játékot méghozzá kezdőként.
Kapkodva kezdtek a csapatok, de valamivel a vendégek nyugodtak meg hamarabb. A 3. percre 0-5-re elhúzott a DVTK. Koizar törte meg a gólcsendünket egy közelivel, de Fontenette azonnal válaszolt (2-7). Parker büntetőire ismét Fontenette felelt. A negyed felénél megálltak a csapatok a pontszerzésben (4-9). Gorjanácz Ági egy triplával törte meg a gólcsendet (7-9). Fontenette közelijére Hegedüs –Őri válaszolt. Nagy volt a harc minden labdáért. A 9. perc közepén Gorjanácz büntetőjével közelítettünk, majd egy labdaszerzés után Pavel kosarával már nálunk volt az előny (12-11). Fél perccel a negyed vége előtt Szalay Virág büntetőivel távolodtunk volna, de Raksányinak még volt egy válasza (14-13).

Nagy Dóra közelijével fordított a Miskolc a negyed elején (14-15). Kapkodva játszottunk és ez ponttalansággal párosult. A 12. perc elején Jeffery hintett egy távolit, amire Kiss és Fontenette válaszolt (17-18).  A 14. percben Koizar büntetőivel vettük vissza a vezetést (19-18). Jó védekezés és egy Gorjanácz hármas kellett az előnyünk növeléséhez, amit Koizar is megtoldott még egy hármassal (25-18). Svitek mester időkérése után Szabó egy triplával nyitott, majd Jeffery verte meg Raksányit a palánk alatt (27-21). 16. percben remek védekezés és labdaszerzés után Gorjanácz passzából Jeffery volt újra eredményes, ami után újabb vendég időkérés következett (29-21). Melnika közelijére Hegedüs –Őri ejtése volt a válasz, majd Fontenette büntetőzött pontosan (31-25). Egy ponttalan átadásból indult a Miskolc és Fontenette faragott a vendégek hátrányából (31-27). Az időkérésünk után Parker centerezett remekül Szabó mellett (33-27). A félidő hajrájában Szabó és Fontenette büntetőivel közelített a DVTK. Parker közelije a legjobbkor érkezett. Az utolsó percbe kanyarodva Peckova büntetői után egy Jeffery-nek fújt belemenés borzolta a közönség idegeit (35-32).

A nagyszünet utáni első támadásunkat elrontottuk, míg a vendégek Melnika közelijével közelítettek. Koizar hármasa, majd Zele betörése következett a mérkőzésen (38-36). A 23. perc elején Melnika egyenlített (38-38). Nem sokáig örülhetett a Miskolc, mert Jeffery is hintett egy távolit (41-38). Raksányi büntetőivel újra szorossá vált a mérkőzés (41-40). A negyed felénél Szabó duplájával már a DVTK vezetett (41-42). Gáspár Dávid időt kért.  Egy kivédekezett támadás és egy jó Hegedüs-Őri Györgyi kosár (43-42). Vágni lehetett a feszültséget a parketten. Mindkét csapat sokat hibázott támadásban. A 27. perc elején Pavel büntetőjével növeltük előnyünk, majd Peckova kilépett az oldalvonalon és a támadásunkat Parker fejezte be kosárral (46-42). A 29. percben Pavel forgatta be védőjét és kosárszerzés közben még oda is ütöttek neki. A büntetőt bedobta, majd Gorjanácz szerzett labdát a miskolci bedobás után, de nem sikerült pontot szereznünk, faultot viszont igen. Koizar kontaktlencséje kiesett a szeméből, de így is bedobta mindkét büntetőjét (51-42). A negyed végén még Raksányi szerzett egy távolit (51-45).

Parker sapkázta le Raksányit, majd Sigi távolija maradt ki a záró negyed elején. Az első kosarat Nagy Dóra szerezte faulttal együtt. Az egykori egerszegi kedvenc büntetőjével három pontra zárkózott a DVTK (51-48). Egy percen belül Zele és Kiss is kipontozódott. Parker duplájára Melnika válaszolt a 33. percben. Egy elrontott támadás és Fontenette hármassal büntetett (53-53). Hegedüs-Őri közelijével újra vezettünk, de Melnika magasságával nem tudtunk mit kezdeni. A litván center büntetőire Pavel válaszolt, majd Raksányi hármasával újra a Miskolc vezetett (57-58). A 35. percben Koizar szerzett nagyon fontos távolit (60-58). Szorosabban védekeztek a vendégek és ez nem feküdt a lányoknak. Fontenette előbb egyenlített, majd egy újabb duplával a vezetést is megszerezte csapatának. Pavel pontosan centerezett és egyenlített (62-62). Két és fél per volt hátra, amikor Fontenette büntetőzött pontosan (62-64). Jeffery egy közép távolival egyenlített, majd labdát szereztünk. Pavel újabb centerkosara már felénk billentette a mérleg nyelvét (66-64). Vendég időkérés után kivédekeztük a támadásuk, de nem sikerült pontot szereznünk. Peckova tiszta helyzetben hibázott, majd 16 másodperccel a vége előtt Raksányi odaütött Koizarnak. Tovább borzolta az idegeket, hogy nem indult el a nagyóra a támadásunkkor. A játékvezetők a videó bíró segítségével 6 másodpercre állították az órát. A vendégek egyből odaütöttek, de Gorjanácz csak egyiket dobta be. Svitek edző időt kért. Raksányi bedobása Fontenette lábáról kipattant, majd Koizarnak odaütöttek. Sigi egyiket bedobta és ezzel megnyertük az első csatát!

Hatalmas küzdelemben sikerült legyőznünk a DVTK-t és így a páros csatában 1-0-ra vezetünk!