A bajnokság bronzcsatájának első mérkőzését Győrben kezdtük.

CMB Cargo UNi Győr- ZTE NKK 72-56 (21-20, 20-13, 14-14, 17-9)
Győr, Olimpiai Sportcentrum, 100 néző, Jv: Papp, Ádám, Balogh

Győr: Czank 2, Fields 14, Varga 8, Goree 12, Krivacevic 4, csere: Simon 2, Laklóth 2, Stepanova 9, Török 16/6, Nagy-Bujdosó 3/3, Markó-, edző: Sandro Orlando

ZTE NKK: Koizar 11/3, Jeffery 12/3, Gorjanácz 6, Hegedüs-Őri 5, Parker 12, csere: Pavel-, Gáspár-Szalay 10/3, edző: Gáspár Dávid

Határozottan és pontosan kezdtük a találkozót. Az első perc végén Parker 2+1-vel kerültek előnybe a vendégek, majd jó védekezésünknek köszönhetően kétszer is indulásból szerezhetett Gorjanácz könnyű kosarat (3-11). Hazai időkérés után magára találtak a hazaiak és Varga pontjaival zárkóztak (9-13). A negyed felénél elbizonytalanodott a csapatunk támadásban. A 7. perc elején Török hármasával kiegyenlített a Győr (15-15). Zalai időkérés után Jeffery hármasával kerültünk újra előnybe, amit Goree egy duplával Simon meg egy triplával pillanatok alatt meg is fordított (19-18). A negyed végén Goree duplájára még Szalay Virág válaszolt, így egy pontos hátrányban folytathattuk a küzdelmet (21-20).

A második negyed elején Parker ziccerével és Jeffery indulásból szerzett góljával fordítottunk (21-24). Parker büntetője után a hazaiak csak a 13. perc elején tudtak a negyedben kosarat szerezni (23-25). Czank duplájával egyenlített a Győr, majd Parker gyűjtötte be harmadik hibáját Krivaceviccsel való kakaskodása után, így a padra kényszerült. A 17. percben elég volt egy kis kihagyás és egy 6-0-s futással ötpontos előnybe került a Győr (34-29). Gáspár Dávid időkéréssel próbálta lassítani a vendéglátókat. A 18. perc elején Varga közelije után, Goree a földön maradt és a bokáját fájlalva hagyta el a játékteret. A játékunk a végére szétesett és a hazaiak könnyedén szerezték kosaraikat és magabiztosan vezettek a félidőben (41-33).
Csapatunkban Pavel 4, Parker három személyit szedett össze két negyed alatt.

A harmadik negyed elején lendületesen kezdtek a hazaiak és pillanatok alatt 13 pontra növelték előnyüket (50-37). Lassan ébredtek a lányok és Jeffery pontjaival csökkentették hátrányukat (50-40). Nagyon sok hibával játszottunk és nem tudotunk közelebb férkőzni ellenfelünkhöz. A 27. percben Koizar hármasára Nagy –Bujdosó is hármassal felelt (55-43). A győriek nem csak pontokban, de a lepattanózásban is előrébb jártak. A játékrész végét megnyomták a lányok és tíz ponton belülre verekedték magukat (55-47).

A záró negyed elején sportszerűtlen hibát fújtak Szalay Virág ellen, amiből a Győr három ponttal tudta növelni pontjai számát (58-47). Zalai időkérés után Szalay egy hármassal válaszolt. A folytatásban állandósult a 10 pont körüli hazai előny. Nagy volt a küzdelem a pályán, de a csapatok sok hibával játszottak. A 37. percben Koizar törte meg a közel négyperces gólcsendet. Szalay Virág duplájával újra tízen belülre jöttünk fel, de a hazaiak a végén sem engedtek ki és megérdemelten nyerték meg a bronzcsata első felvonását.