A végsőkig küzdöttünk, idei legjobb játékunkat produkálva
2021. január 20.

A 8. fordulóból elhalasztott mérkőzést pótoltunk a Vasas Akadémia ellen. Ezúttal is voltak hullámvölgyek a játékunkban, de a szezon legharcosabb játékát bemutatva a hajrában szorossá tudtuk tenni az összecsapást.

ZTE NKK - Vasas Akadémia 74- 82 (17-26, 19-16, 18-30, 20-7)
Zalaegerszeg, zárt kapuk mögött, Jv: Boros, Tóth, Németh

ZTE NKK: Dzombeta 30/12, Horváth Fru. 4, Kulcsár 8/3, Szabó 15, Tuchscherer 13/6, csere: Horváth Fa. 1, Dömötör 2, Chroméj 1, Úr. Vezetőedző: Ambrus Péter

Vasas Akadémia: Papp 12, Szerencsés, Madár E. 9/3, Bach 6, Fraser 22, csere: Smailbegovic 13/6, Madár K. 7/3, Budácsik 2, Tóth 10, Hizsnyik 1, Mudra, Altmann, vezetőedző: Milos Pavlovic

Két perc alatt 9-2-re elhúztak a fővárosiak, ami után időt kértünk. A rövid taktikai szünet után Dzombeta és Kulcsár hárompontosával zárkóztunk (8-10). Frasert nem udtuk tartani és könnyű kosarakat szerezve távolodtak a vendégek (10-17). Sok volt az eladott labdánk és ezekből építette fel tíz pontosra előnyét a Vasas (12-22). Ambrus Péter nem volt elégedett a védekezéssel, hiszen nem voltak elég harcosak a lányok és ennek is köszönhettük a negyed végén a kilencpontos hátrányt (17-26).

A második negyed elején vendég hármasra válaszul Szabó Petra 2+1-es akciója érkezett. A határozott védekezés hibára késztette a fővárosiakat és 9-0-s futással három pontra zárkóztunk (26-29). A 13. percben Tuchscherer büntetőivel egy pontra olvadta a hátrányunk (28-29). Látszott, hogy nagyon akartak a lányok, de ebbe sok pontatlanság vegyült és ezeket pontokkal büntette a Vasas (28-36). A félidő hajráját megnyomták a lányok és DömötörDorina büntetőivel öt pontra feljöttünk, de Fraser és Smailbegovic kosaraival tartotta megszerzett előnyét a vendégcsapat (36-45).

A védekezésünk a nagyszünet után sem működött jól és a Vasas egy 10-3-as sorozattal szilárdította meg előnyét (39-55). A negyed első felében két sportszerűtlent is kaptunk, ami azért vitatható volt. Nagy rohanás vette kezdetét, felváltva potyogtak a kosarak. Távoli dobásainak köszönhetően húszpontos különbséget alakítottak ki a piros-kékek (54-75).
Határozott védekezéssel kezdtük a záró negyed elején. Nem jöttek a pontok egyi oldalon sem.  Két perc után Dzombeta két triplájával kezdtük meg a felzárkózást (60-75).

Védekezésben és támadásban is feljavultunk, míg a vendégek a sok cserétől szétesett és az előnyük tartására koncentráltak. Fokozatosan dolgoztuk le a hátrányunk és az utolsó percbe kanyarodva két labdaszerzésből dobott kosarakkal hét pontra feljöttünk (74-81). A végén már nem maradt időn tovább faragni a különbségen, ráadásul egy időn túli büntetőt is dobhattak a vendégek.

A lányok megmutatták, hogy tudnak igazi csapatként is küzdeni, a kérdés, az hogy eddig ez miért nem jött ki a lányokból.