A védekezésünk volt a kulcsa a győzelmünknek
2019. január 26.

A 15. fordulóban a PINKK Pécsi 424 csapatánál vendégeskedtünk. Gáspár Dávid kénytelen volt kettő kulcsjátékosát is sérülés miatt nélkülözni (Hegedüs-Őri, Maltsi), de a második félidőben teljesen felőrölve a pécsiek ellenállását és megérdemelten nyertünk.

PINKK Pécsi 424- ZTE NKK 38-62 (10-13, 11-18, 9-17, 8-14)

Kozármisleny, Jv: Ádám József, Tóth Cecília, Gál János

PINKK Pécsi 424: Sánta 5/3, Szűcs R. 9/6,  Dzankic 8/3, Podrug 7, Jáhni 4, csere: Szűcs L. 1,Vári -, Markovic 4, Raus -, Zsilinszky -, edző: Laczka Miklós

ZTE NKK: Koizar 8/3, Kovács 6/6, Pusztai 2, Ndiba 9/3, Horti 14, csere: Parker 14, Gáspár-Szalay 4, Benke 5/3, Preisinger-, edző: Gáspár Dávid

Az első támadásból Ndiba egy triplával kezdett, majd Pusztai és Koizar csatlakozott társukhoz és a 3. percben 0-8-ra vezettünk. A PINKK Podrug és Dzankic pontjaival zárkózott (5-8). Mindkét csapat nagyon akart, de pontatlanul céloztak. A negyed felénél Horti kettő közelijével mozdultunk el a holtpontról (5-12). Pécsi időkérés után Szűcs hármasával és Dzankic duplájával kettő pontra csökkent az előnyünk, amit a negyed végén még Parker egy büntetővel megtoldott (10-13).

A második negyed elején kimaradt hazai büntetők után lemásolták a lányok az első játékrész kezdetét. Parker hat, Gáspár-Szalay kettő, valamint Kovács triplájával 11-0-át rohantunk a (10-24). A vendéglátóink három perc elteltével, büntetőből tudtak csak pontot szerezni. Dzankic és Jáhni gyakorolhatta a büntetődobásokat, majd a 16. percben Gáspár-Szalay, majd Horti duplájával tartottuk kétszámjegyű előnyünket (15-28). A félidő hajrájában sikerült megtartania tíz pontos távolságban tartani a PINKK-et (21-31). Érdekesség, hogy a pécsiek a 11 pontjukból kilencet büntetőből szereztek.

A nagyszünet után próbált felzárkózni a pécsi csapat, de a lányok koncentrált játékkal tartották előnyüket. A 24. percben Koizar és Kovács hármasával és Ndiba duplájával távolodtunk, közte Jáhni és Szűcs tudott csak kosarat szerezni a hazaiaknál (30-43). Az időkérés sem tudott kizökkenteni bennünket a ritmusukból és a negyed végén Horti duplájával és Benke hármasával megszilárdítottuk az előnyünket (30-48).

Jó védekezésével teljesen elbizonytalanítottuk a hazaiakat, akik több mint hét perc elteltével tudtak kosarat szerezni Sánta révén (33-52). Lassan 20 pont fölé szökött az előnyünk. A 37. percben Parker duplájára Szűcs egy hármassal válaszolt (38-58). A végén Preisinger is lehetőséget kapott, hiszen már korában eldőlt a mérkőzés. Az utolsó percbe kanyarodva Parker és Horti büntetőivel alakult ki a 38-62-es végeredmény.

Gáspár Dávid: -Gratulálok a lányoknak, hiszen a megbeszéltek szerint koncentráltan és jól védekezve játszottunk, ami a mai győzelmünk kulcsa is volt egyben. A támadással azonban nem vagyok elégedett, van hova fejlődnünk a következő időszakban.

Fotó: Bálizs Zsuzsa