A Törökbálint ellen szakadt meg a rossz sorozatunk
2022. november 20.

A női NB I/B Fehér csoportjában a sereghajtó Rabobasket Törökbálint együttes következett a 6. fordulóban. A találkozó elejétől irányítottuk a mérkőzést és végül magabiztos sikerrel szakítottuk meg rossz bajnoki sorozatunkat.

Rabobasket Törökbálint- ZTE NKK 57-87 (10-25, 11-20, 25-19, 11-23)
Budaőrs, JV: Molnár, Darai

Rabobasket Törökbálint: Hajgató 2, Siklós 10, Tóth-Miklós 6, Holly 3/3, Budai 21, csere: Laborczy 2, Kohán, Göbölös 5/3, Kovács 4, Török 4. edző: Radovics József

ZTE NKK: Óházy 4, Horváth Fa. 4, Horváth Fru. 12, Ács 2, Jurkó 22/3, csere: Jagodics 2, Molnár 11/3, Balogh 20/6, Szórád 5, Péterfi, Szakonyi-Nagy 5/3. edző: Czukor Bence

Az első percek az ismerkedésről szóltak, majd fokozatosan lendültek bele a lányok a játékba és a jó védekezés mellett a támadásban is jeleskedtek. A 6. percben Balogh hármasával 19-7-re vezettünk. Jurkó Noémi ismét ihletett állapotban játszott és neki is köszönhető volt, hogy az első negyed végén nagy előnyt tudtunk szerezni (10-25). A második negyedben sem engedtünk ki és fokozatosan növeltük előnyünket. Jurkó Noémi mellé Horváth Fruzsina és Molnár Hanna is felzárkózott és lepattanókkal és pontokkal is segítették csapatunkat. A nagyszünetre meggyőző játékkal és huszonnégypontos előnnyel mehettünk (21-45).

A második félidőt is nagy lendülettel kezdtük, de már nem voltunk olyan pontosak, mint előtte. A hazaiak Budai és Siklós pontjaival próbálták csökkenteni a hátrányukat. Hiába a házigazda fellángolása, sikerült tartanunk a húsz pont körüli előnyünket (46-64). A záró negyedet 9-0-val kezdtük és megszilárdítottunk a vezetésünket (46-73). Balogh Viki kapta el a fonalat és szépen lassan összeszorgoskodott 20 pontot. A hajrában a fiatalok is lehetőséget kaptak, mellyel Szakonyi –Nagy Virág remekül élt, hiszen előbb egy közeit, majd egy távolit is elsüllyesztett a fővárosiak gyűrűjében. Az utolsó kosárat a hazaiak legjobbja, Budai Dorina szerezte, de így is nagy különbségű győzelemnek örülhettünk a végén (57-87).