A Szekszárd ellen folytatjuk a rájátszást
2015. március 26.

Jól jött a pihenés a csapatnak, a DVTK elleni pénteki mérkőzést követően. Azon a találkozón semmi sem sikerült a lányoknak. Sem védekezésben, sem támadásban nem tudták hozni a megszokott színvonalat. Ennek volt köszönhető, hogy nem sikerült megnehezítenünk a miskolciak dolgát. Itt szögeznénk le, a DVTK egy jó játékosokból álló együttes.

Visszatérve a folytatáshoz, vereségünkkel eldőlt., hogy a rájátszás 5-8. helyéért küzdhetünk tovább. Mai ellenfelünk az a Szekszárd lesz, aki meglepetésre három mérkőzésre kényszerítette a PEAC csapatát a negyeddöntőben. Ez is jelzi, hogy nem egyszerű párharc vár a lányokra. Az sem mellékes, hogy az alapszakaszban kétszer is sikerült legyőznünk ellenfelünket, de ez most más, ez egy felfokozottabb helyzet, ahol már igazi tétre megy a játék.

Ellenfelünk remek fiatalokból áll, ha csak a Studer lányokra gondolunk. Emellett a Boskovic és Scekic is meghatározója a szekszárdiak játékának.

A rövid szünetben alaposan felkészültünk ellenfelünk játékából és szeretnénk a hazai pálya előnyét érvényesíteni. Szélesy Judit betegséggel bajlódott a héten, egyedül az ő játéka kétséges. Újra visszatért műtétje után a csapathoz Horváth Zsófi, aki persze mint szurkoló tudja segíteni együttesünket.

Célunk nem más, mint kiharcolni a továbbjutást, amely azt jelenti, hogy az 5-6. helyekért küzdhetünk tovább.