A pontosabban játszó Győr nyert
2017. december 17.

Tabellaszomszédok találkoztak a női kosárlabda NB I 11. fordulójában. A harmadik Győrt fogadtuk az év utolsó bajnokiján.

ZTE NKK- CMB Cargo Uni Győr 62-73 (12-22, 21-14, 19-17, 10-20)
Zalaegerszeg, 500 néző, Jv: Pálla Z., Boros T., Esztergályos R.,

ZTE NKK: Koizar 20/3, Kovács 3/3, Jeffery 18/6, Hegedüs-Őri 4, Parker 6, csere: Pavel 7, Gorjanácz 4, edző: Gáspár Dávid

Győr: Czank 7/3, Fields 14, Varga 13/3, Török 5/3, Goree 20, csere: Stepanova 8, Simon Z. -, Laklóth 6/6, Markó-, edző: Völgyi Péter

Az idei szezon utolsó bajnokiján mindkét oldalon akadtak hiányzók. A vendégeknél Krivacevic nem játszhatott sérülés miatt, míg nálunk Gáspár –Szalay Virág eltiltás, Jurkó Noémi pedig térdsérülése miatt hiányzott.

Kapkodva és pontatlanul kezdtek a csapatok, majd a vendégek kapták el jobban a ritmust. Az amerikai kontingens Fields és Goree hozta a vendég pontokat, míg nálunk Jeffery szorgoskodott.  A negyed felénél, 5-10-nél időkéréssel próbált lendíteni csapatunkon Gáspár Dávid, de a győri támadásokat nem tudták megállítani a folytatásban sem. A negyed végére 10 pontra duzzadt a vendégek előnye (12-22).

A második negyed elején beragadt a Győr. A jó védekezésünk, jó ritmusú támadásokat eredményezett és természetesen pontokat. Kovács egy hármassal indított, majd Parker és Koziar következett. A negyed feléhez érve egy 11-0-s rohammal fordítottunk (23-22). Öt perc elteltével Laklóth hintett egy távolit, megszerezve csapata első pontjait. A negyed hajrájában ellépett a Győr, de fogcsikorgatva felzárkóztunk. Koziar és Jeffery pontjaival egy egységre zárkóztunk (33-34). Az utolsó másodpercben Varga Zsófi engedett el egy távolit, de a játékvezetők Hegedüs-Őri Györgyi szerelését szabálytalannak látták így három dobás következhetett. Varga kettőt értékesített és ennek köszönhetően maradt a vendég előny a félidőben (33-36).

Hasonlóan a mérkőzés elejéhez a csapatok nehezen találtak a gyűrűbe a harmadik negyed elején. A 22. percben Czank hármasára Parker válaszolt, majd Goree pontjaival lépett el a Győr (35-43). A hazai időkérés után Koizar szerzett sorozatban öt pontot, de a felzárkózási kísérletet visszaverte a vendégcsapat és 27. percre újra tíz pont fölé növelték előnyüket (42-53). A negyed végét megnyomták a lányok és Koizar vezérletével 9-0-át rohanva egy pontra zárkóztunk (52-53).

A záró negyed elején próbált meglépni a vendégcsapat. A lányok pontatlanul céloztak és így a negyed felére újra tíz pontos hátrányba kerültünk. Sajnos támadásban elbizonytalanodtunk és nem tudtunk újra felpörögni. A Győr jól védekezett és fokozatosan növelve előnyüket megérdemelten nyertek.