A padlóról felállva jutottunk a négy közé!
2018. április 10.
Mínusz 16-ról sikerült nyerni a lányoknak!

A DVTK elleni párharc harmadik összecsapását játszottuk. A tét az elődöntőbe jutás volt.

ZTE NKK – Aluinvent DVTK Miskolc 66-59 (15-12, 6-25, 22-8, 23-14)
Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport- és Rendezvénycsarnok,
400 néző. Jv: Pálla Zoltán, Tőzsér Dénes, Farkas Gábor.

ZTE NKK: Gorjanácz 6/3, Hegedűs-Őri 10, Koziar 14/3, Jeffery 12, Parker 13. Csere: Pavel 5, Szalay 6. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

Aluinvent DVTK: Fontenette 10, Szabó F., Raksányi 3, Zele 4, Melnika 12. Csere: Brewer 16/3, Peckova 2, Nagy 12/6. Vezetőedző: Štefan Svitek.

Az első perc végén Jeffery kosarával szereztünk vezetést, majd a vendégek percei következtek, akik Melnika és Zele pontjaival távolodtak (2-6). A negyed felénél Gorjanácz és Pavel büntetőivel egyenlítettünk (6-6). A folytatásban felváltva potyogtak a kosarak, de a vendégeknél volt mindig a lélektani előny. A 8. percben Jeffery két közelijével fordítottunk, majd az utolsó percen belül Gáspár-Szalay Virág bravúrkosarával már öt ponttal vezettünk (15-10). Az utolsó pillanatban Brewer tett vissza estében egy labdát és így 15-12-re módosult az eredmény.

A második negyed elején Brewer és Fontenette kosaraival pillanatok alatt fordítottak a vendégek (15-16). A 12. percben Hegedüs-Őri szerezte az első pontunkat (17-18). A folytatásban teljesen szétesett a játékunk. Rengeteg eladott labdából (12 a félidőben) fokozatosan lépett el a DVTK. Öt perc alatt 15-0-ár futottak és teteme előnyt szereztek (17-35). A 18. percben Jeffery törte meg a gólcsendünket, majd a végén még Hegedüs-őri tett vissza egy elhibázott kísérletet (21-37). A Miskolc határozott védekezésével nem tudtunk mit kezdeni és támadásban teljesen enerváltak voltunk.

A nagyszünetben volt mit megbeszélni a csapatnak és úgy látszott volt hatása. Parker két gyors közelijével kezdtünk és egy nagyon kemény, határozott védekezéssel (25-39). Az első félidőben levédett Koizar igazi vezérré lépett elő. Duplájával és büntetőivel kilenc pontra zárkóztunk a negyed feléhez érve (30-39). Kiesett a ritmusból a DVTK és elbizonytalanodtak támadásban is. Az egész csapat feljavult és ezt a közönség is megérezte. Jeffery, majd Koizar is fontos kosarat szerzett (36-43). A 28. percben Zele törte meg a vendégek gólcsendjét egy duplával, de azonnal jött a válasz egy bravúros Koizar hármassal (41-45). A negyed végén Gáspár –Szalay Virág büntetőivel két pontra zárkóztunk és az egyenlítés is meglehetett volna, de elkapkodtuk a támadásunkat (43-45).

A záró felvonás elején Jeffery hibázott dobást, majd Brewer szerzett egy extra hármast (43-48). Gáspár- Szalay Virág büntetőire Brewer válaszolt ismét (45-50). Úgy látszott stabilizálják a játékukat a vendégek, de nem így lett. Pavel közelije után, Koizar büntetőzött. majd Parker büntetőivel utolértük ellenfelünket (50-50). A 34. perc elején Melnika közelijével még visszavették a vezetést a miskolciak, de Gorjanácz hármasánál mindenkiből kiszakadtak az érzelmek (53-52). Óriási bíztatást kaptak a lányok a hátralévő öt percben, ami nagyon sokat segített! Hegedüs-Őri tette vissza remekül Jeffery kimaradt közelijét, majd Koizar labdaszerzéséből Parker volt eredményes. Újabb eladott labda a vendégeknél és Parker újra kosárral büntetett (59-52). A vendégeken az időkérés sem segített. A 37. percben Brewer büntetőjére Hegedüs-Őri egy közelivel felelt, majd Fontenette egy gyors ziccerrel válaszolt (61-55). Extázisban játszottak a lányok. Parker büntető, Parker blokk és Parker dupla (64-58). nem volt megállás! Nagy Dóra szerzett egy távolit, majd Koizar csak egyik büntetőjét dobta be (65-58). A vendégek nem tudtak újítani és a végén Koizar büntetőjével biztosítottuk be győzelmünket és az elődöntőbe jutásunkat!