A második félidőben jobb volt a Cegléd és ez döntőnek bizonyult

ZTE NKK-VBW CEKK Cegléd 52-80 (18-26, 14-16, 8-20, 10-18)
Zalaegerszeg, 300 néző, Jv: Tőzsér Dénes, Válé Flórián, Nagy Viktor (Dernei Gábor)

ZTE NKK: Koizar 10, Kovács G. 4/3, Jeffery 9/3, Hegedüs-Őri 14/3, Parker 6, csere: Pavel-, Gorjanácz 2, Gáspár-Szalay -, Varga 1, Jurkó -, Liska 2, Vincze 4, edző: Gáspár Dávid

VBW CEKK Cegléd: Medgyessy 11/3, Kányási 6, Zsovár 10/6, Katona 6, Mokango 5, csere: Maksimovic 12, Lelik 11/9, Popovic 19/3, Ruttner-, Kobolák-, Serbán -, Filipowicz-, edző: Cziczás László

Nekünk sikerült megszerezni a feldobás után a labdát és a Jeffery utolsó másodperces kosarával vezettünk (2-0). Egy eladott labda után Kányási egyenlített (2-2). A negyed feléig irányítottuk a mérkőzést és nálunk volt az előny (8-6). Az 5. percben Medgyessy betörésből szerzett kosarával és egy büntetővel átvette a vezetést a Cegléd (8-9). A 7. percben Hegedüs-Őri hárompontosával 12-11-re vezettünk. A folytatásban jó külső dobásaiknak köszönhetően ellépett a Cegléd és a negyed végére nyolcpontos előnyt szereztek (18-26).

A parázs hangulatú első negyed után másfél perc kellett a csapatoknak az első kosárhoz, amit Maksimovic szerzett. Koizar azonnal egy betörésből válaszolt (20-28). Jó védekezés után Koizar újabb közelijével zárkóztunk (22-28). Határozottabban védekeztünk és támadásban is összekaptuk magunkat. A 14. perc elején Hegedüs-Őri büntetőivel közelítettünk (24-28). Újabb labdaszerzés és Jeffery hármasával egy pontra csökkent a Cegléd előnye (27-28). A következő vendégtámadásból az egykori Egerszegi kedvenc Zsovár szerzett egy távolit, majd Medgyessy toldotta meg egy duplával. A negyed felénél Kovács Gina is beköszönt egy távolival, mondanunk sem kell a legjobbkor (30-33). Hazai időkérés után Maksimovic szerzett egy közelit (30-35). Továbbra is sok volt a hiba mindkét oldalon. A 17. percben a Cegléd kért időt. Három elhibázott támadás után Zsovár szerzett egy távolit, majd Parker egy közelit (32-38). A félidő utolsó percén belül Gáspár-Szalay Virágnak fújtak egy belemenést, majd reklamálásért technikait is kapott. A vendégek időt kértek. A büntetőt Medgyessy bedobta, de a bónusztámadásuk nem sikerült. Az utolsó másodpercben már nem sikerült újabb pontot szereznünk így maradt a félidőre a 10 pontos vendég előny (32-42).

Egy elhibázott vendég kísérlet után, Jeffery egy tempóval válaszolt (34-42). Mindkét együttes koncentrált a védekezésre, de támadásban sokat hibáztak. A 23. percben Maksimovic 2+1-vel távolodott a vendégcsapat (34-45). Parker közelijével és Gorjanácz büntetőivel zárkóztunk (36-45). A 25. perc elején Popovic betörésből szerzett kosarával és büntetőivel tartotta előnyét a Cegléd (38-50). Harcoltunk, küzdöttünk, de nem sikerültek a dobásaink. A másik oldalon Popovic vitte a hátán a csapatát (38-52). A 27. percben Hegedüs-Őri törte meg a góltalanságunkat (40-52). Medgyessy hármasával és Popovic tempójával már 17 ponttal vezettek a vendégek. Gáspár Dávid időt kért. Sajnos nem sikerült ritmust váltanunk és Zsovár, majd Maksimovic pontjaival tovább távolodott a Cegléd (40-62). Ráadásul Pavel kipontozódott, valamint Jeffery a hátát fájlalva a padra kényszerült. A negyed utolsó kosarát Koizar szerezte bravúrosan visszatéve Hegedüs-Őri kísérletét (42-62).

A rosszul sikerült harmadik negyed még érződött a lányokon a záró felvonás elején. Popovic büntetőivel tovább nőtt a különbség (42-66). Nem tudtunk mit kezdeni a vendégek agresszív védekezésével és még a legkönnyebb dobásokat is kihagytuk. A 33. percben Gáspár Dávid pályára küldte Varga Kamillát és Kovács Georginát. Hazai időkérés után Hegedüs-Őri ziccerezett, megszerezve első pontjainkat a negyedben (44-66). Mivel már korábban eldőlt a mérkőzés Liska Nikinek is lehetőséget adott vezetőedzőnk, valamint Vincze Virág is pályára lépett. A 36. percben Varga Kamilla első NB I-es pontját szerezte büntetőből (45-74). A 37. percben Liska Niki is hasonlóan tett egy remek tempóból szerezve kosarat (47-76). Az utolsó percekben bátran játszottak a fiatalok. Vincze Virág két alkalommal is pontosan büntetőzött (51-78). A vége magabiztos vendég győzelem, amihez igazából nem férhet kétség.