Vasas-ZTE NKK 55-71 (20-15, 8-19, 16-21, 11-16)
Budapest, Pasaréti-csarnok, Jv.: Söjtöry, Praksch, Csabai-Kaskötő.

Vasas: Colic 6, Mérész 10, Dobos 8, Dusanic 8, Dúl 3. Csere: Solymosi 2, Tóth 2, Bernáth 5/3, Bajnóczi 7/3, Farkas 4. edző: Igor Skocovski.

ZTE NKK: Böröndy D., Bays 17, Burkholder 13/3, Nagy 6, Orsó 3. Csere: Hegedűs-Őri 7/3, Gáspár-Szalay-, Horváth 10, Böröndy V. 15, Velkey-, Jurkó-, Kovács G.-, edző: Gáspár Dávid.

Álmosan kezdtük az első negyedet és a hazaiak a 3. percre 9-4-re elhúztak. Bays és Burkholder pontjaival zárkóztunk, de nem tudtuk átvenni a vezetést. A lelkesen játszó Vasas a 9. percre Bajnóczi hármasával már nyolc ponttal is vezetett (18-10). A negyed végén Hegedüs-Őri Györgyi egy távolival faragott a hátrányunkon (20-15).

A második negyed elején Hegedüs-Őri két duplát szerezve egy pontra hozta fel csapatunkat, de ismét volt egy fővárosi, aki nem hagyta, hogy átvegyük a vezetést tőlük (22-19). A negyed feléig tartott ez az állapot, akkor Böröndy Vivien közelijével végre vezettünk (24-25). Innentől beindult a szekér és két perc alatt tíz pontos előnyt szereztünk (24-34). A félidőre Colic és Tóth faragott a különbségből (28-34).

A nagyszünet után gyorsan visszaállították a lányok a 10 pontos különbséget (30-40). A folytatásban sok hiba volt mindkét oldalon, de a különbség nem változott. Főleg Böröndy Vivien és Burkholder tettek róla, hogy ez így legyen. A negyed végén Bays duplájával, 11 ponttal vezettünk (44-55).

A záró negyed elején Bays termelte a pontokat és eredményes játékának köszönhetően állva hagytuk a hazaiakat (45-65). A biztos előny tudatában Gáspár Dávid lehetőséget adott mindenkinek. A végére faragott a hátrányán a Vasas, de a mérkőzés ekkor már eldőlt és a győzelmünk nem forgott veszélyben. Az utolsó momentum egy fővárosi, de már zalai lányé, Horváth Zsófié volt, aki középtávoli dobásával az utolsó szezonbéli pontjait szerezte csapatunknak (55-71).

Ha nehezen is indult, de a második negyedtől mind védekezésben, mind támadásban feljavultunk és magabiztosan győztük le a végig nagyot küzdő Vasast.

Gáspár Dávid:- Gratulálok a lányoknak a 7. helyért és hálás vagyok, hogy együtt dolgozhattam velük ebben a szezonban.

Ezzel a mérkőzéssel véget ért a 2016/2017-es szezon és következhet a pihenés és a következő szezon tervezgetése.

Fotók: Németh Renáta