A Hepp Kupában is legyőztük a SMAFC együttesét
2022. november 16.

Szerdán délután a Hepp Kupa második fordulójában a Sportdarázs SMAFC együttesét fogadtuk. A találkozón kemény, harcos játékkal sikerült kiharcolnunk a továbbjutást.

ZTE NKK- Sportdarázs SMAFC 86-78 (14-18, 19-19, 26-18, 27-23)
Zalaegerszeg, Hepp Kupa 2. forduló, 60 néző, JV: Szalai, Németh

ZTE NKK: Óházy 9, Horváth Fru. 19, Szórád 12, Ács 7, Jurkó 18. csere: Horváth Fa. 14, Balogh 7/3, edző: Czukor Bence

SMAFC: Szabó 10/3, Karácsony, Vasi 6, Erdélyiová 10/3, Bakó 15. csere: Ács 14, Pfeiffer 18/9, Török 3, Szeli 2, Gombkötő. edző: Srdan Radulovic

Két gyors kosárral nyitottunk, míg a vendégek nehezen tudták átdobni a zónavédekezésünket. A negyed második felében egy 8-0-s sorozattal, jó távoli dobásokkal átvette a vezetést a SMAFC (8-13). Horváth Fanni és Jurkó Noémi kosaraival zárkóztunk a negyed végén (14-18).

A második játékrészt jobb ritmusban kezdte a Sopron és Czukor Bencének két perc után időt kellett kérnie, hogy rendezze a sorokat (18-26). Újra összeált a védekezésünk és jobb ritmusban is támadtunk. A 17. percben Balogh hármasával átvettük a vezetést (29-28). A félidő hajrájában hibáinkat kihasználva került újra előnybe a SMAFC (33-37).

A nagyszünet után ismét a vendégek játszottak pontosabban és a 22. percben már kilenc ponttal vezettek (36-45). Összeszorított fogakkal küzdöttek a lányok és egy szempillantásra feljavult a játékunk és a 28. percre egy 23-5-ös rohanással már mi vezettünk kilenc ponttal (59-50). A negyed végén Pfeiffer kosaraival zárkóztak a vendégek (59-55).

Kiegyenlített játékot hozott a záró negyed, melynek felénél kiegyenlített a Sopron (67-67). A folytatásban felváltva vezettek a csapatok, nem lehetett tudni ki bírja jobban a hajrát. A 38. percben 76-76 állt az eredményjelzőn, amikor összeszedett és harcos játékkal sikerült az utolsó tartalékainkat mozgósítanunk és megnyernünk a mérkőzést (86-78).

A lányok három bajnoki vereséget követően megmutatták, hogy tudnak küzdeni és koncentrált játékkal egy kiélezett mérkőzést is a maguk javára tudnak fordítani.