A hatodik helyen végeztünk
2015. április 09.
Véget ért számunkra a 2014/2015-ös szezon

Az 5-6. helyért zajló rájátszás PINKK elleni páros csatájának második mérkőzésén a tét nem volt más, mint kiharcolni a harmadik mérkőzés lehetőségét és győzelemmel búcsúztatni a hazai pályát. Az első mérkőzésen a védekezésbeli hiányosságokra hívta fel a lányok figyelmét Gáll Tamás vezetőedző.

Az első negyed elején Zele és Nagy pontjaira hamar válaszoltak a vendégek (4-4). Sok pontatlanság volt jellemző ezekben a percekben a csapatokra és nehezen lendültek játékba. A 4. percben Sarok egy hármassal törte meg a gólcsendet, majd a következő támadásból egy duplát is szerzett. Stewart pontjainál már időt kért Gáll Tamás( 4-11). Nem sikerült kizökkenteni a PINKK-et a ritmusából és szép lassan távolodni kezdtek tőlünk. A negyed hajrájára összekaptuk magunkat és Varga kosarával három pontra zárkóztunk( 14-17).

Nagy Dóri villámgyors ziccerével egy pontra zárkóztatta csapatunkat a második negyed kezdetén. Ezt követően Ruják talált be kívülről, amire Mackay azonnal válaszolt( 19-20). A 13. percben Mackay újabb pontjaival utolértük a vendégeket ( 24-24). Alacsonyabb szerkezettel próbáltuk megzavarni ellenfelünket, de Stewartot a palánk alatt nem tudtuk védeni. Tapadtunk ellenfelünkre, de nem tudtuk átvenni a vezetést. A negyed végén Egnell és Ruják pontjaival hatpontos előnyt szerzett a PINKK.(33-39).

A nagyszünet után nehezen lendültek újra játékba  a csapatok. Négy perc alatt mindössze hat pontot szerezetek a felek, ebből négyet mi és csak kettőt a PINKK. Szélesy remek lefordulása tapsot érdemelt és ezzel négy pontra módosítottuk az eredményt( 37-41). A 25. percben Halvarsson  kosarára időkéréssel válaszolt. A 27. percben Varga büntetőivel újra két pontra zárkóztunk( 43-45). A harában Engell jeleskedett és az utolsó pillanatban hintett hármasával hét pontos előnyt szereztek a vendégek a záró etapra( 45-52).

Az utolsó negyed elején egy kicsit beragadtunk. A vendégek pedig sorra szerezték pontjaikat, aminek az eredményeként a 33. percre 16 pontos vezetést mutatott a tábla( 47-63). Az időkérés sem segített, hiszen Ruják hármasával tovább nőtt a hátrányunk. Öt perc volt hátra a találkozóból, amikor begyújtottuk a rakétákat és Nagy dóri vezérletével elkezdtük a felzárkózást. Két perc alatt 12-2-es etapot repesztetünk (60-68). A 38. percben Zele tört be a védők viszont összezártak és a játékosunk a fejére kapott egy vétlen ütést, ami következtében le kellett őt cserélni. Az utolsó percbe fordulva Nagy Dóri tört be és szerzett újabb pontokat, valamint a vele szembeni szabálytalanság miatt megítélt büntetőt is értékesítette. Öt pont volt ekkor a különbség(65-70). Az utolsó percet jobban bírta a PINKK és Egnell valamint Stewart pontjaival növelni tudták a különbséget és ezzel a mérkőzést is eldöntötték.

A PINKK győzelmével lezárta a páros csatát és az ötödik helyet szerezte meg a bajnokságban, míg nekünk a hatodik hely maradt. A lányok végig küzdöttek és akartak, de a kisebb megingásokat kihasználva a vendégek megérdemelten győztek. Némi hiányérzetünk azért maradt, mivel több volt eben  a mérkőzésben,mint azt az eredmény tükrözi. Minden tisztelet a lányoké, hiszen vert helyzetből is felálltak és szorossá tudták tenni a találkozót.

ZTE NKK - PINKK Pécsi 424 69-75 (14-17, 19-22, 12-13, 24-23)

Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok

JV.: Boros, Surányi, Kulcsár

ZTE NKK: Darida 1, Nagy Dóra 16, Velkey 2, Aldazabal 2, Zele 8 Csere: Varga 16, Szélesy 10, Jurko, Ambrus 2, Mackay 12/6 Vezetőedző: Gáll Tamás

PINKK Pécsi 424: Őri 11/6, Egnell 18/3, Halvarsson 9, Ruják 7/3, Gémes-Sarok 12/3 Csere: Sánta, Nagy Dorottya 2, Stewart 16 Vezetőedző: Szentendrei Áron

A 2014/2015-ös bajnokság véget ért csapatunknak. Elmondható, hogy a kiemelt sportágakban, labdajátékok közül Zala Megyében a csapatunk megszerzett hatodik helye csillog a legfényesebben ebben az évben!