A harmadik negyed döntött
2021. március 31.

A 9-12. helyéért folytatott rájátszás második fordulójában a Cegléd vendégei voltunk. Szerettünk volna javítani a fővárosi fiaskó után, de sajnos nem sikerült.

VBW CEKK Cegléd- ZTE NKK 69-48 (23-18, 10-13, 21-2, 15-15)
Komló, Zárt kapuk mögött, Jv: Minár, Lengyel, Szilágyi

VBW CEKK Cegléd: Révész 2, Gorjanácz 6, Ortiz 11, Sotiriou 19/9, Moore 24, Csere: Viszmeg, Kobolák, Szirony 2, Ruják 5/3, Filipovicz. Vezetőedző: Kostas Keramidas

ZTE NKK: Dzombeta 13/3, Saad 4, Dömötör, Szabó 14, Tuchscherer 7, Csere: Horváth Fa. 1, Úr, Horváth Fru. 2, Kulcsár 2, Mányoky 5/3. Vezetőedző: Ambrus Péter

Villámrajtot vett a Cegléd és másfél perc elteltével 6-0-ra vezettek. A Dzombeta és Saad szépített, de a 3. perc közepén már időt kellett kérnie Ambrus Péternek 12-4-es hazai vezetésnél. Valamelyest javult a védekezésünk, ezzel párhuzamosan a hazaiak támadójátéka pedig visszaesett. A 7. percben Szabó Petra pontjaival araszoltunk feljebb, de Sotiriou gyorsan tett róla, hogy ne jöjjünk túl közel (21-14). Sajnos Szabó begyűjtötte harmadik hibáját, így a padra kényszerült. A negyed végére Tuchscherer és Dzombeta kosaraival megint lőtávolba kerültünk, de Ortiz büntetőivel őrizte a tisztes távolságot a Cegléd (23-18).

Mányoky Judit egy középtávolival nyitott, majd Tuchscherer büntetőjével két pontra olvadt a hátrányunk (23-21). A hazai centereket próbáltuk messze tartani a gyűrűtől, ami sikerült is a negyed első perceiben. A 13. percben Mányoky távolijával átvettük a vezetést (23-24). Moore is három pontot szerzett, igaz 2+1-es bontásban (26-24). A hazai időkérés kizökkentett minket a jó ritmusból. A 16. percben Kulcsár harcolt ki sportszerűtlen hibát Gorjanácczal szemben és két büntetőjével ismét két pont lett a különbség (28-26). Kapkodtak a hazaik, sok labdát eladtak. Több lehetőségünk is adódott, hogy még közelebb kerüljünk ellenfelünkhöz, de a távoli kísérleteink rendre célt tévesztettek. A 18. percben Sotiriou pontjaival mozdult előbbre a Cegléd (33-28). Az utolsó fél percben Dzombeta dobott nagyon messziről egy hármast, majd Saad egyenlíthetett volna, de dobása kiperdült a gyűrűből, így maradt a ceglédi előny (33-31).

Harcosan kezdtük a nagyszünet után, de nem sikerült kosarat dobnunk. A Cegléd élt a kínálkozó alkalommal és 11-2-es futással ellépett. Ambrus Péter időt kért, mert kezdett nagyon kinyílni az olló (44-33).  Nem változott a játék képe a rövid szünet után sem, a lányok képtelenek voltak a gyűrűbe találni. A negyedben mindössze kettő pontot tudtak szerezni a hazai 21 ponttal szemben (54-33).

Szabó Petra közelijével kezdődött a negyedik negyed, majd 7 hazai ponttal folytatódott. Szinte minden támadásból pontot kaptunk, ami a védekezésünk hiányosságát mutatta. A folytatásban összekapták magukat a lányok és 12 -0-s futással faragtak a különbségen (61-45). Az utolsó percre kanyarodva visszaállította húsz pont körüli előnyét a Cegléd és végül második félidei pontosabb játékának köszönhetően megérdemelten nyert.