A hajrában szerzett triplákkal nyert a Százhalombatta
2022. november 13.

Az 5. fordulóban felnőtt csapatunk Százhalombattára utazott. A végig szoros mérkőzésen az utolsó percben szerzett hazai hárompontosok döntöttek.

Százhalombattai KSE- ZTE NKK 71 -65 (18-16, 17-17, 19-12, 17-20)
Százhalombatta, Jv: Kéri, Magyari

SZKSE: Katona 21/9, Tarnai 7/3, Strupka 5/3, Soltész, Tóth 2, csere: Süle 13/6, Bozsó 15/6, Morcz 4/3, Koncsár 2, Novák, Czompó 2. edző: Besenyei Tamás

ZTE NKK:  Óházy 8, Ács 4, Balogh 8, Horváth Fa., Jurkó 20, csere: Horváth Fru 14, Szórád 7/3, Molnár 2, Szakonyi-Nagy. edző: Czukor Bence

Sérülését követően Óházy Julianna a kezdőben kapott helyet. Jól kezdtük a találkozót és Jurkó Noémi vezérletével a második percben 1-6-ra vezettünk. Összekapták magukat a hazaiak és átvették a kezdeményezést és a vezetést (18-16). A második negyed elején gyorsan visszavettük a vezetést és a 14. percben Horváth Fruzsi pontjaival 21-25-re vezettünk. Kiegyenlített játékot hozott a félidő hajrája, ahol egy duplával a házigazda mehetett előnnyel az öltözőbe (35-33).

A nagyszünet után beragadtak a lányok és a Százhalombatta a rutinos Süle vezérletével tízpontos előnyt szerezett (43-33). Ez az előny a 25. percben már 15 pontosra is duzzadt, melyből sikerült a negyed végére hat pontot lefaragnunk (54-45). A záró negyedben próbáltunk tovább faragni a hátrányunkból, de a hazaiaknak sikerült tartaniuk a tízpontos különbséget. A játékrész második felében Jurkó Noémi vette hátára csapatunkat és az utolsó percre kanyarodva sikerült utolérnünk ellenfelünket (65-65). A hazaiak legjobbja Katona két távolit is elsüllyesztett a gyűrűnkben és ezzel megnyerte csapatának a találkozót.

Czukor Bence: Gratulálok a Százhalombatta csapatának, akik végig bent maradt a mérkőzésbe, nekünk megint csak periódusaink voltak. Azok viszont igen szépek, de egyszerűen nem tudjuk ezeket az időszakokat hosszan fenntartani. Mindig vannak hullámvölgyek benne és onnan nagyon nehezen rázódott vissza az útra a csapat. Az pozitív hogy vissza tudtunk jönni - 15 pontról a mérkőzésbe és hogy egyenlő lett az utolsó másfél percre. Ekkor már védekezésben fáradtak voltunk és két három pontos kaptunk arra már nem tudtunk válaszolni.