A hajrá kicsit szoros volt, de nyertünk!

Nehéz és szoros mérkőzésre készültünk a Vasas ellen, és igazunk lett.

Vasas Akadémia – ZTE NKK 57-62 (16-16, 15-23, 15-15, 11-8)
Budapest, Vasas Pasaréti Sportcentrum, Jv: Gál J., Vida B., Varga-Záray, (Farkas J.)

Vasas Akadémia: Kalu 11, Tóth 4, Böröndy 8, Mérész 6, Karakasevic 20/6, csere: Dombai 6, Demeter 2, Heljic-. Edző: Földi Attila

ZTE NKK: Koziar 15, Kovács 5/3, Jeffery 8/3, Hegedüs-Őri 7, Pavel 10, csere: Parker 7, Gáspár-Szalay 1, Gorjanácz 9/9. Edző: Gáspár Dávid

Az első negyed feléig azt történt, amit a szerettünk volna. Nem tudtunk elszakadni a fővárosiaktól, de irányítottuk a mérkőzést. Az 5. perctől átvette a kezdeményezést a Vasas és Böröndy és Mérész pontjaival elléptek (14-8). Parker hozott új lendületet a játékunkba és Koziarral közösen kiegyenlítettek (16-16).

A második negyed elején Parker szerzett fontos pontokat, majd Jeffery hármasával távolodtunk ellenfelünktől (18-22). A negyed feléhez érve Pavel kosarával hat ponttal vezettünk (22-28). Karakasevic egy hármassal jelezte nem hagyja magát a fővárosi együttes. A 16. percben Kovács Gina egy hármassal és egy duplával lendítette tovább csapatunkat, majd Pavel kosarával már tíz ponttal elléptünk ellenfelünktől (25-35). A félidő hajrájában próbált zárkózni a Vasas, de Hegedüs-Őri Györgyi büntetőivel nyolc pontot megtartottunk a szünetre (31-39).

A nagyszünet után remekül szállt be a mérkőzésbe Gorjanácz Ági, aki Koziar dupláját egy hármassal toldotta meg (31-44). Hazai oldalon Karakasevic és Böröndy tartotta a lépést a lányokkal. A negyed feléig Gorjanácz még kétszer betalált távolról és így állandósult a 10 pont körüli előnyünk (38-52). A folytatásban sokat hibáztunk támadásban, de ellenfelük nem tudott előnyt kovácsolni a hullámvölgyből.

A záró negyed meglepően kevés kosarat hozott. Az elején Kalu kosaraival négy pontra zárkózott a Vasas (50-54). Közel négy percet kellett várni az újabb pontokra a találkozón, szerencsére Koizar szerezte azokat büntetőből. Kizökkentünk a ritmusból, ezért a negyed felénél Gáspár Dávid időt kért. Mindkét oldal pontatlanul és sok hibával játszott a mérkőzés hajrájában. Koizar és Gáspár –Szalay Virág egy-egy büntetőjére, csak Karakasevic tudott válaszolni, így egy szoros végjátékban nyertünk öt ponttal.

Fontos mérkőzést nyertünk meg a végig jól küzdő Vasas ellen.

Fotó: Németh Renáta